Wpływ gier komputerowych na rozwój dziecka

Filed in Gry by on 29 października 2014 0 Comments

Rodzice są dość wyczuleni na punkcie grających w gry komputerowe dzieci. Wielu rodziców wprowadza pewne limity dla swoich pociech, aby nie spędzały wielu godzin przed komputerem.

Z jednej strony dobrze, ponieważ jak wiadomo spędzając wiele godzin przed komputerem, psują nam się oczy. Nie wpływa to również korzystnie na nasz kręgosłup. Dlatego, jak najbardziej rodzice bardzo dobrze robią, że nie pozwalają swoim dzieciom spędzać wielu godzin przed komputerem.

Jednak, do samych gier nie powinni mieć pretensji, bo jeśli tylko będą one odpowiednio pod względem wieku dobrane do dziecka, nie będą wyrządzały żadnych szkód, a pozwolą w dodatku rozwinąć dziecko na wielu polach. Dlatego też, w taki właśnie sposób warto również spojrzeć na gry. Dzięki temu, można będzie zobaczyć, że wcale nie są one szkodliwe.

Wpływ gier komputerowych na rozwój dziecka

Dla dzieci w różnym wieku produkowane są gry edukacyjne, które jak najbardziej pozwalają dziecku w interaktywny sposób uczyć się języków, literek czy też innych wartościowych rzeczy. Takie gry oczywiście opłaca się kupować dziecku, gdyż wnoszą one coś wartościowego do życia dziecka. Gry w takim przypadku wpływają jak najbardziej na umysł dziecka, ale w pozytywny sposób, ponieważ go rozwijają. Podczas dobrej zabawy dziecko dużo więcej się nauczyć niż siedząc nad nudnymi książkami. Jak najbardziej więc warto zdecydować się na kupowanie dzieciom takich właśnie gier. Z pewnością się na tym nie straci, ponieważ będzie się miało w swoim domu dziecko, które jak najbardziej będzie się w odpowiedni sposób rozwijało. Dla każdego rodzica stanowiło to będzie wtedy odpowiednio dobrą sytuację pod każdym względem.

Agresja u dzieci

Oczywiście, są również grupy gier, które wpływają na umysł dziecka w negatywny sposób. Są to gry, w których propagowana jest przemoc, pokazywanie intymnych sfer człowieka oraz różnego rodzaju używki. Do takich gier jak najbardziej nasze dziecko nie powinno mieć dostępu, ponieważ takie gry wpływają negatywnie na rozwój dziecka.

Uczą go przemocy i przedmiotowego traktowania innych. Wprowadzają dziecko w nierealny świat, który wcale nie jest dobry. Dlatego też, trzeba w miarę możliwości uniemożliwiać kontakt dziecka z takimi grami, aby jego rozwój nie został w żaden sposób zachwiany. Dzięki temu można będzie mieć szczęśliwe i dobrze rozwijające się dziecko, z którego umysłem wszystko będzie w jak najlepszym porządku pod każdym względem.

Jeśli tylko rodzice będą wyczuleni na to, do jakich gier dziecko ma dostęp, na pewno wszystko będzie odbywało się pod tym względem w bardzo dobry sposób.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *