Kobiety od wieków poszukują sposobów na to, aby poradzić sobie z nieestetycznymi zmarszczkami czy problematycznymi wypryskami. Niestety, często jest to walka niesprawiedliwa, zwłaszcza gdy sięgniemy po arsenał źle dobranych kosmetyków. W takiej sytuacji pozostaje nam jedynie dopasowanie zabiegów i substancji, dzięki którym skóra może w końcu odetchnąć.
Oczywiście, substancji takich jest wiele, ale często większość z nich jest po prostu chemiczna, przez co dodatkowo obciąża skórę. Warto sięgać po naturalne substancje zamiast po te, które są stworzone w laboratoriach. Kwas migdałowy to doskonały przykład na to, jak można wykorzystać korzyści płynące z natury w pielęgnacji skóry problematycznej i szybko starzejącej się.

Skóra problemowa
Nie bez powodu kwas migdałowy jest jedną z najbardziej znanych substancji w pielęgnacji skóry problematycznej. Dzięki swoim właściwościom działa on przede wszystkim przeciwzapalnie oraz antyseptycznie, dzięki czemu niweluje istniejący stan zapalny skóry i może wspomagać wszystkie procesy zdrowienia np. podczas przyjmowania antybiotyków na trądziki. Co więcej, reguluje wydzielanie sebum, dzięki czemu skóra nie przetłuszcza się tak intensywnie po raz kolejny. Jednocześnie matuje i wygładza skórę oraz nadaje jej zdrowy wygląd.
Przeciwko zmarszczkom
Co istotne, kwas migdałowy stosować można również w skórze zmęczonej, narażonej na szybkie starzenie oraz z widocznymi zmarszczkami. Zazwyczaj dla pielęgnacji takiej skóry stosuje się specjalne zabiegi u kosmetyczki z zastosowaniem konkretnego, dobranego do cery stężenia tego preparatu. Dzięki właściwościom rozpuszczającym warstwę rogową skóry kwas ten świetnie odświeża skórę, usuwając z niej stary, martwy naskórek. W dalszych proces prowadzi do regeneracji oraz nawilża. Działa również przeciwko fotostarzeniu, doskonale wpływając na jędrność oraz właściwy, wyrównany koloryt całej warstwy skóry twarzy.
Dla kogo kwas migdałowy?
Kwas migdałowy jest obecny w większości kosmetyków przeznaczonych na noc dla osób z cerą problemową, zwłaszcza trądzikową. W tym przypadku sprawdzi się najlepiej stosowany punktowo, bowiem może podrażniać skórę. Dodatkowo używa się go u osób z przebarwieniami skóry. Dobrze sprawdza się w przypadku profilaktyki przeciwstarzeniowej, bowiem nawilża i odświeża skórę oraz usuwa zbędny, stary naskórek. Może regulować wydzielanie sebum, dlatego doskonale sprawdzi się dla osób z tłustą sferą T bądź po prostu tłustą skórą. Usuwa zaskórniki, a także zamyka pory, dzięki czemu zapobiega tworzeniu się nowych niedoskonałości.