Dlaczego wypożyczenie auta jest korzystne?

Filed in Motoryzacja by on 3 stycznia 2018 0 Comments

Nie zawsze opłaca się kupno własnego środka transportu. Jego utrzymanie w skali roku pochłania dość spore kwoty. Często bywa tak, że samochodem wyjeżdżamy nawet w miejsca, do których mamy łatwy dostęp pieszo lub dogodną komunikację miejską. Wynika to tylko stąd, że nie chcemy, by auto stało w garażu i niszczało. Roczny koszt utrzymania własnego auta jest dość spory. Kosztuje nie tylko paliwo, ale również opłacenie garażu czy miejsca postojowego. Nawet gdy mamy własny dom, musimy zbudować dla auta garaż, co również wiąże się z kosztami. Auto to także koszty przeglądów, ubezpieczeń, myjni, napraw. Z jego posiadaniem wiąże się więc bardzo dużo wydatków. Choć zatem faktyczne zużycie paliwa na dojazd do pracy kosztuje nas 10 zł, to płacimy faktycznie kilkakrotnie więcej. Wynika to właśnie ze wszystkich kosztów zebranych razem i podzielonych przez faktyczne używanie samochodu.

Posiadanie auta – koszty

Dlaczego wypożyczenie auta jest korzystne?Jeśli policzymy sobie dobrze wszystkie wydatki, jakie są związane z posiadaniem auta, okaże się, że pochłania to bardzo duże kwoty. Bardziej korzystny finansowo może się okazać wypożyczenie auta w sytuacjach, kiedy naprawdę tego potrzebujemy. Przykładowo, gdy od czasu do czasu musimy się wybrać do innego miasta na 1-2 dni i przewidujemy, że w tym czasie będziemy musieli sporo czasu spędzać poruszając się pomiędzy konkretnymi lokacjami. Czasami w takiej sytuacji korzystniejsze jest wypożyczenie auta w mieście, do którego docelowo się wybieramy.

Bywają też sytuacje, kiedy potrzebujemy auta, by załatwić coś jednego dnia w kilku lokalizacjach w swoim mieście lub okolicach. W takiej sytuacji dobrze jest wynająć auto z wypożyczalni na dobę lub kilka godzin. Tym sposobem można wziąć dzień wolnego w pracy, wypożyczyć auto i poruszać się nim tak, jak tego potrzebujemy bez nerwowego spoglądania na zegarek. To znacznie ułatwi nam życie, gdy nie mamy własnego samochodu, a korzystanie ze środków komunikacji miejskiej byłoby czasochłonne i kłopotliwe.

Wypożyczenie auta – korzyści

Wynajem samochodów jest opłacalny i korzystny z oczywistych względów – finansowych. Ponieważ auto nie jest nasze, to bierzemy za nie odpowiedzialność tylko na czas wypożyczenia. Nie obchodzi nas, że zbliża się termin przeglądu, lub że nie posiadamy garażu, by w nim trzymać samochód. Leży to w gestii właściciela pojazdu, czyli firmy wypożyczającej auta. Firmy takie mają obecnie w swojej ofercie wiele ciekawych usług, na przykład podstawienie auta pod wskazany adres, co sprawia, że usługi te są jeszcze bardziej przystępne dla przeciętego obywatela i po prostu wygodniejsze.

Comments (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. Arek pisze:

    To prawda że czasami tylko lenistwo sprawia że posiadamy samochód.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *