krajobraz na zamówienie
fototapeta krajobrazy d na wymiar od uwalls rabat do go wysoka jakość wysyłka gratis duży wybór dekoracji

Konfetti zamiast ryżu – jakie wybrać?

Filed in Ślub i wesele by on 21 grudnia 2017 0 Comments

Obsypanie Młodej Pary wychodzącej z kościoła lub Urzędu Stanu Cywilnego ryżem, to tradycyjny sposób przywitania nowożeńców, mający zapewnić im pomyślność na nowej, wspólnej drodze życia. Niekiedy tradycyjny ryż zastępowany lub uzupełniany jest również przez drobne monety, lub konfetti. Ten ostatni sposób przywitania Młodej Pary wydaje się wyjątkowo atrakcyjny, w związku z czym w ostatnich latach wyraźnie zyskuje na popularności. Konfetti na wesele zwykle zapakowane jest w specjalne wyrzutnie, które odpala się w momencie pojawienia się Państwa Młodych na progu kościoła, tuż po zakończeniu ceremonii ślubnej. Wystrzelone w górę konfetti ślubne staje się doskonałym tłem dla wykonania okolicznościowych fotografii i znakiem rozpoznawczym, że ceremonia ślubna dobiegła końca i rozpoczyna się wesele – zabawa weselna.

Jakie konfetti wybrać?

W sprzedaży znaleźć można różne wersje konfetti. Najczęściej spotykane to po prostu drobno pocięte kawałki kolorowego papieru, które w momencie rozrzucenia na świeżym powietrzu, przez chwilę unoszą się na wietrze, wolno opadając ku ziemi. Takie kolorowe kawałki papieru niekiedy zdobione są również brokatem lub cekinami odbijającymi światło słoneczne, co w jeszcze większym stopniu wpływa na ich atrakcyjność. Oczywiście klasyczne konfetti na wesele może być rozsypywane ręcznie, dziś jednak dużo popularniejszą jego formą, są automatyczne wyrzutnie, które wystrzeliwują kolorowe drobinki papieru na wysokość kilku metrów. Ciekawą dekoracją może być również konfetti ukryte w balonach podwieszonych pod sufitem na sali weselnej. Wystarczy przekłuć balon, by rozsypać konfetti i w ten sposób zwieńczyć określony etap wspólnej zabawy.

konfetti na wesele

Oryginalnym rodzajem ślubnego konfetti – alternatywą dla zwykłych skrawków kolorowego papieru, mogą być płatki kwiatów rozsypywane przez dzieci w kościele i sypane na Młodą Parę już tuż po wyjściu z kościoła. Takie kwiatowe płatki wykorzystać można również do ozdobienia sali weselnej lub stołów.

Co zamiast konfetti na wesele?

Jeśli szukasz alternatywnego rozwiązania dla ryżu lub konfetti, mogą nim być drobne monety, rozrzucone nad głowami Młodej Pary. Wyzbieranie wszystkich monet ma gwarantować nowożeńcom dostatek i powodzenie w przyszłym, wspólnym życiu. Ciekawym pomysłem może być również użycie maszyny do produkcji baniek mydlanych. Gdy jest ładna pogoda, mieniące się w świetle słońca bańki zapewniają fantastyczne tło dla zdjęć ślubnych. Poza tym maszynę do robienia baniek wykorzystać można również do niektórych zabawa weselnych, a także dla przygotowania tła pod pierwszy taniec.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *