Jakie są stawki fotografów ślubnych

Filed in Ślub i wesele by on 20 stycznia 2013 0 Comments

Fotografia jest jedną z takich dziedzin, które zmieniły świat i przez lata funkcjonowania niesamowicie się rozwinęły. Jeśli chodzi o fotografię to dzięki niej możemy dokumentować ważne chwile w swoim życiu i mieć po nich pamiątkę. Takie znaczenie fotografii sprawiło, że pojawił się również zawód fotografa, który profesjonalnie dokumentuje ważne wydarzenia w życiu ludzi. Między innymi takim ważnym dniem jest dla każdego dzień ślubu. I z tego właśnie powodu od kilkudziesięciu lat doskonale rozwija się fotografia ślubna. Jest to w tej chwili rynek rozwinięty do ogromnych rozmiarów, na którym spotkamy różnych ludzi i różne oferty. Warto więc zapoznać się z tym jak ogólnie wygląda fotografia ślubna i co może mieć do zaoferowania oraz w jakich cenach.

Przede wszystkim na samym początku należy podkreślić, że fotografia ślubna doskonale rozwija się na terenie całego naszego kraju. Wszędzie znajdziemy zakłady fotograficzne, które oferują ślubne zdjęcia. Co ważne najwięcej takich firm znajdziemy oczywiście w dużych miastach i to one również są najlepsze. Doświadczenie to główny czynnik jaki powinien być brany pod uwagę w przypadku zatrudniania fotografa ślubnego. Im więcej zdjęć nowożeńcom zrobił konkretny fotograf tym bardziej warto go zatrudnić.

 

Jeśli chodzi o stawki jakie spotkamy w naszym kraju to znajdziemy wiele ofert, które uzależnione są przede wszystkim od tego jakie zdjęcia zamówimy. Im większy pakiet usług fotografa tym wyższa cena. Jeśli zdecydujemy się na kompleksowe usługi, w których będzie fotografia wszystkich wydarzeń związanych z przygotowaniami do tego ceremonia oraz wesele a także sesje plenerowe dla nowożeńców cena może sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych. Zazwyczaj będzie to koszt między 2,5 tysiąca a 4 tysiące złotych w zależności od tego jak długo fotograf będzie na weselu a także od tego w jakim rejonie Polski będziemy zamawiać usługę. Jeśli zdecydujemy się na wariant zdecydowanie uboższy, w którym będzie jedynie ceremonia, początek wesela oraz sesja plenerowa cena będzie między tysiąc a 2 tysiące złotych. Dla osób, którym zależy na oszczędnościach zazwyczaj fotografowie przygotowują także jeszcze bardziej ubogie oferty. W takim przypadku będą to jedynie fotografie z ceremonii połączone z sesją plenerową. Jeśli zdecydujemy się na taką ofertę cena będzie w granicach kilkuset złotowych w zależności od tego czy będzie fotografowana sama ceremonia czy również odbędzie się sesja plenerowa.

 

Wyżej przedstawione oferty pokazują najbardziej oblegane w tej chwili formy fotografii ślubnej. Nie są one jednak jedyne, gdyż część osób nadal decyduje się na fotografie wykonywane w studiu, dlatego również takie oferty spotkamy. W takim przypadku najczęściej cena to od 50 do 100 złotych za pozę w zależności od fotografa oraz rejonu Polski. Poza tym również coraz popularniejsze stają się fotoksiążki ślubne. Jeśli na taką ofertę zdecydują się młodzi najczęściej fotograf wykonuje zdjęcia różnego rodzaju na ceremonii i weselu a następnie przygotowuje książkę. Jej cena uzależniona jest od ilości stron i może się wahać od kilkuset złotych do kilku tysięcy w przypadku książki licznej w strony. W przypadku skorzystania z tej oferty najczęściej fotograf za dodatkową opłatą dołącza również płytę DVD ze wszystkimi zdjęciami nawet tymi, które nie zostały umieszczone w fotoksiążce.
Widać więc wyraźnie, że fotografia ślubna jest w tej chwili doskonale rozwinięta i narzeczeni, którzy chcą udokumentować ten ważny dzień w swoim życiu na pewno znajdą ofertę, która ich zadowoli. Jeśli chodzi o oferty to warto zapoznać się z portfolio Julii Molner – juliamolner.com.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *