Jak wybrać najlepszego fotografa ślubnego?

Filed in Ślub i wesele by on 20 stycznia 2013 0 Comments

Coraz mniejsza grupa przyszłych małżonków wyobraża sobie sytuację, w której ich ślub byłby dokumentowany przez osobę pozbawioną odpowiednich umiejętności i niezbędnego doświadczenia. Po kilku latach odchodzenia od korzystania z usług profesjonalistów dziękujemy wiec wujkom wyposażonym w aparat z lustrzanką i ponownie zaczynamy analizować oferty zakładów prowadzonych przez fotografa ślubnego. Ponownie zaczynamy też zastanawiać się nad tym, jak wybrać najlepszego z nich, marzy nam się bowiem sytuacja, w której zdjęcia ślubne rzeczywiście będą nas olśniewać.
Istnieje przynajmniej kilka kryteriów, którymi warto kierować się w takiej sytuacji, na pierwszy plan wysuwa się jednak reputacja, jaką cieszy się osoba reklamująca się jako profesjonalista. Idealną wydaje się zatem sytuacja, w której ślub brały już bliskie nam osoby, być może bowiem osoba, która dbała o oprawę ich uroczystości będzie zainteresowana również współpracą z nami. Nieocenionym wsparciem okazują się jednak również fora o tematyce ślubno-weselnej, coraz częściej okazuje się bowiem, że nie ma takiego fotografa, który nie zostałby opisany na przynajmniej jednym z nich. Warto przeglądać też prasę lokalną, coraz częściej pojawiają się w niej bowiem rankingi zakładów fotograficznych, które cieszą się największym uznaniem wśród klientów i kolegów z branży.
Innym kryterium, którego nie da się lekceważyć nawet, jeśli bardzo by nam na tym zależało jest to, które wiąże się z ceną usług fotograficznych. Argument cenowy niezmiennie odgrywa ważną rolę podczas przygotowań do niemal każdego ślubu i wesela. Niekiedy wyższa cena wiąże się z dodatkowymi elementami oferty fotografia takimi, jak choćby sesja w plenerze, w zdecydowanej większości przypadków pozwala ona jednak uzyskać odpowiedź na pytanie o to, w jaki sposób fotograf ceni swój czas i umiejętności. Co do zasady, unikamy zakładów o przesadnie wygórowanych oczekiwaniach finansowych, warto jednak pamiętać i o tym, że zbyt niska cena również może okazać się pułapką sugerującą, że poziom umiejętności osoby wykonującej zdjęcia nie jest tak duży, jak początkowo sądziliśmy.
Wśród kryteriów, które zawsze powinny być brane przez nas pod uwagę jest również to, które wiąże się z jakością prac fotografa. Nawet, jeśli jest on polecany przez naszych znajomych, warto przeanalizować jego portfolio. Często okazuje się, że wizja fotografa nie pokrywa się z tą, która charakteryzuje przyszłych małżonków, dobrze więc mieć tego świadomość jeszcze przed, a nie już po podpisaniu umowy. Owszem, zdecydowana większość profesjonalistów dopuszcza możliwość renegocjowania warunków, na jakich wykonywana jest praca, niekiedy jednak różnice są na tyle wyraźne, że współpraca wydaje się niemal niemożliwa.
Każdy fotograf ślubny reklamuje się jako ten, któremu warto zaufać. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto jednak upewnić się o tym, że jest tak w istocie. W innym wypadku sesja może okazać się rozczarowująca. Jeśli szukamy fotografa z okolic Krakowa to warto zainteresować się ofertą Adama Trzcionki. Robi on naprawdę ładne zdjęcia  i cieszy się naprawdę dobrą opinią.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *