Jak kupić odpowiednią koszulę?

Filed in Biznes by on 4 marca 2016 0 Comments

Wybór i zakup dobrej koszuli wbrew pozorom nie jest wcale tak proste jak mogłoby się wydawać. Wszystkie pochodzące z dolnej półki, które kosztują zaledwie kilkadziesiąt złotych – co w porównaniu do porządnie wykonanych koszul jest na prawdę niewielkim wydatkiem – bardzo szybko się zużywają, trudno je dopasować no i niestety nie wyglądają najlepiej. Na co więc zwracać uwagę i jak powinna wyglądać idealnie dopasowana koszula?

Od czego zacząć

Przede wszystkim na początku należy zwracać uwagę na rozmiar a koszula ma ich aż dwa. Pierwszy wiąże się z kołnierzykiem. Wszystkie modne koszule męskie powinny mieć dobrze dopasowany kołnierzyk, ponieważ to właśnie on przyciąga uwagę jako pierwszy. Musi dobrze dolegać do szyi, ale nie utrudniać przy tym swobodnego ruchu ani tym bardziej oddechu. Pomiędzy szyją a kołnierzykiem powinien bez trudu zmieścić się jeden palec. Rozmiar kołnierzyka to więc nic innego jak obwód szyi. Właściwy rozmiar koszuli określa wzrost. Można więc skorzystać z odpowiedniej tabeli zyskując przy tym pewność, że koszula nie będzie za krótka i będzie ją można bez trudu włożyć pod spodnie bez obaw, że po kilku ruchach zacznie z nich niechlujnie wychodzić.

eleganckie koszule męskie

Nie za droga?

Jeśli chodzi o cenę to tak jak zostało wspomniane koszule z niższej półki, które kosztują niewiele nie sprawdzą się na dłuższą metę. Prawdziwe eleganckie koszule męskie zaczynają się od około dwustu złotych za jeden egzemplarz. Tańsze prawdopodobnie tworzone są z domieszką sztucznych materiałów takich jak poliester, co powoduje, że faktycznie cena jest niższa, ale cierpi na tym komfort, dlatego jeśli mężczyzna na co dzień musi lub chce chodzić w koszulach to lepiej wybierać te, które nie doprowadzą do nadmiernej potliwości a sztuczne materiały mają taką właśnie właściwość. Dobrze byłoby zdecydować się na koszule szyte na miarę, ale niestety nie każdy jest w stanie sobie na to pozwolić zważywszy na to, że ceny mogą osiągać nawet pięćset złotych wzwyż.

Jakże ważne detale

Niezwykle istotne są także mankiety, które występują w dwóch rodzajach. Pierwszym z nich jest zapięcie na guziki. Taka koszula na pewno nie będzie mile widziana na ważnych uroczystościach. Drugim jest zapięcie na spinki, które jest już bardziej formalne i dodaje koszuli elegancji i szyku. Mankiet powinien być również odpowiednio dobrany jeśli chodzi o długość, która powinna sięgać za nadgarstek. Wiedząc już jak wybrać odpowiednią koszulę wystarczy tylko zgromadzić odpowiedni zasób gotówki i wybrać się na zakupy do dobrych sklepów, oferujących porządną odzież, wcale w nie najniższych cenach.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *