Czym są usługi poligraficzne

Filed in Reklama by on 17 listopada 2016 0 Comments

Zdecydowana większość osób ma świadomość, że to co kryje się za poligrafią to nic innego jak usługi związane z drukiem. Jeszcze wiele lat temu druk ten dotyczył tylko książek, obecnie drukować można wiele więcej rzeczy. Czym są zatem współczesne usługi poligraficzne?

Współczesne możliwości poligraficzne są naprawdę duże i w zasadzie oddają w zupełności postęp technologicznym w tym zakresie. Obecnie możliwe jest drukowanie na różnych materiałach oraz przedmiotach, a to najbardziej cechuje współczesną poligrafię. Druk wykonany jest na dwóch urządzeniach i to od niego zależy jego jakość oraz koszt. Rozróżniamy w tym względzie druk cyfrowy oraz druk offsetowy.

Druk cyfrowy a offsetowy

Współczesna poligrafia bazuje na dwóch technikach druku. Druk cyfrowy przeznaczony jest dla małych zamówień, o niskich nakładach i najczęściej przyjmowanych od ręki. Wydrukowane materiały od razu mogą być przeznaczone do dalszej obróbki gdyż nie wymagają schnięcia. Co istotne istnieje możliwość druku na różnych podłożach, niezależnie od gramatury materiału.

W przypadku druku offsetowego, ten wychodzi taniej niż druk cyfrowy, lecz aby ten warunek był spełniony, konieczny jest druk w dużym nakładzie. W tej technologii wydruku można także wykorzystać dodatkowe kolory (z palety pantone). Niestety dużym minusem druku offsetowego jest ograniczona możliwość wprowadzania poprawek. Te wymagają przygotowania nowych form drukarskich, co wiąże się ze stratami czasu oraz dodatkowymi kosztami. W przypadku druku cyfrowego, nie ma takich problemów.

Jakie produkty oferuje współczesna poligrafia?

Tak jak wspomnieliśmy na wstępie, współczesna poligrafia to nie tylko wydruk książek, ale także wszelkiego rodzaju materiałów i gadżetów reklamowych (kalendarze, broszury, katalogi, ulotki, foldery i wiele innych). Są to jednak standardowe produkty, gdyż drukowane na papierze. Wśród niestandardowych wymienić można bluzy, koszulki, czapki, smycze, kubki, talerze, długopisy i inne produkty, które pomagają w promocji firm, instytucji czy zamawiane w związku z różnymi wydarzeniami.

Możliwości jakie stwarza współczesna poligrafia powodują, że także coraz więcej osób prywatnych zainteresowanych jest konkretnymi usługami. Wśród najczęściej wybieranych produktów wymienić można fototapety, druk obrazów na podstawie prywatnych zdjęć, wydruki oklein na meble oraz inne, niestandardowe zamówienia. Wszystkie te produkty służyć mają aranżacji i upiększeniu wnętrz.

Usługi druku, czyli usługi poligrafii są domeną firm reklamowych. Więcej o druku cyfrowym, offsetowych oraz poligrafii przeczytasz pod linkiem http://unigraf-bydgoszcz.pl/oferta/druk

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *