Podstawowe informacje na temat Krajowego Rejestru Elektronicznego Przedsiębiorców Ruchu Drogowego

Filed in Biznes by on 19 lipca 2020 0 Comments

Znalezienie dobrego partnera biznesowego w branży usług transportowo – spedycyjnych jest kluczowym elementem, który może zaważyć na sukcesie naszej firmy. Oczywistym jest, że większość klientów poszukuje firm transportowych, które posiadają szeroki wachlarz oferowanych usług, a nie jedną, wąską specjalizację.

Zdecydowanie większą popularnością cieszą się te firmy transportowe, które są w stanie wykonać zarówno transport drobnicowy, jak również transport międzynarodowy, ponadnormatywny czy są gotowe podjąć się jakiegoś niestandardowego zlecenia w zakresie przewozu towarów. Od tego jak bardzo firma transportowospedycyjna ma rozbudowaną flotę zależy jak szeroką gamę usług transportowych może zaoferować. Drugą kluczową kwestią przy wyborze firmy transportowej jest dobra opinia wśród innych klientów. Dodatkowo, popularne stało się także korzystanie z Krajowego Rejestru Elektronicznego Przedsiębiorców Ruchu Drogowego. Poniżej kilka słów na temat tego rejestru. 

KREPTD – dlaczego jest przydatny? 

Krajowy Rejestr Elektroniczny Przedsiębiorców Ruchu Drogowego, czyli w skrócie KREPTD, jest to ewidencja wszystkich przedsiębiorstw świadczących usługi przewozu towarów w ramach transportu krajowego i transportu międzynarodowego, działających na terenie naszego kraju. Rejestr ten zawiera wiele istotnych informacji, które mogą być przydatne przy wyborze firmy transportowo-spedycyjnej. Po pierwsze, w rejestrze można znaleźć podstawowe informacje na temat samej firmy takie jak adres, kontakt, NIP czy numery zezwoleń i daty ich wydania. W KREPTD znajdują się również informacje na temat posiadanych licencji danej firmy. Ponadto, w rejestrze znajdziemy także informacje na temat kar za różne przewinienia w ruchu drogowym takie jak na przykład posiadanie niedziałającego tachografu. Dodatkowo, o czym warto wspomnieć, w ramach tego rejestru prowadzony jest spis przedsiębiorstw niezdolnych do wykonywania działalności związanej z usługami transportu towarów. Zazwyczaj jest to wynik rażącego naruszenia prawa. Wykaz firm niezdolnych do realizacji usług transportowych to cenna i pomocna informacja, dzięki której potencjalni klienci będą mogli uniknąć podpisania umowy z firmą formalnie nieistniejącą lub taką, która została wykreślona z rejestru i nie powinna prowadzić dłużej działalności związanej z oferowaniem usług transportowo-spedycyjnych. 

Szukając profesjonalnej firmy transportowej warto zatem zajrzeć do rejestru KREPTD, aby upewnić się czy prawnie spełnia ona wszystkie wymogi i czy jest zdolna do prowadzenia działalności związanej z przewozem towarów. 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *