Gdzie kupić kawę ziarnistą?

Filed in Biznes by on 6 sierpnia 2016 0 Comments

Na całym świecie zwyczaje picia kawy różnią się od siebie w zależności od regionu oraz potrzeb zamieszkujących go osób. Równocześnie jednak ogromną popularnością cieszy się kawa ziarnista – tymczasem w Polsce nadal proponuje się głównie kawę rozpuszczalną, która nie zachwyca ani aspektami zdrowotnymi, ani aromatem. Tymczasem istnieje coraz więcej sposobów na prosty zakup kawy ziarnistej – wystarczy znaleźć odpowiedni sklep, czy to internetowy, czy stacjonarny. Na co warto zwrócić uwagę, gdy decydujemy się na zakup kawy w sklepie z kawą ziarnistą? Sprawdźmy!

Gatunek kawy

sklep z kawąW zasadzie w większości przypadków sklep z kawą ziarnistą oferuje gotowe produkty stworzone zarówno autorsko przez siebie, jak również rozprowadzane w ramach bardziej i mniej znanych producentów kawy. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w większości przypadków kawy te stanowią połączenie dwóch najbardziej powszechnych gatunków: arabici i robusty. Oczywiście, oba te gatunki mają wiele odmian, zależnych przede wszystkim od tego, gdzie dana kawa jest uprawiana. Arabica jest kawą o bardzo niskiej zawartości kofeiny, trudną w uprawie, a jednocześnie najbardziej znaną w świecie kawowym. Tymczasem robusta jest znacznie łatwiejsza w uprawie, a także ma dość zdecydowany smak, przez wiele osób uznawany za zbyt gorzki. Charakteryzuje się również sporą ilością kofeiny – do 4% w ziarnie. Z tego powodu wybór mieszanki kawy zależy jedynie od naszych indywidualnych potrzeb oraz preferencji smakowych.

Szybkość dostarczenia

Bardzo istotną sprawą jest to, czy sklep z kawą ziarnistą szybko dostarcza swoje produkty. Co oznacza „szybko”? Przede wszystkim w krótkim czasie od zamówienia. Czasami istotne jest dla nas, zwłaszcza jeśli kupujemy kawę ziarnistą już zmieloną tuż przed wysyłką, aby dotarła ona w krótkim czasie i była odpowiednio zapakowana. Z tego powodu w takim przypadku warto kupować nie tylko małe ilości kawy – aby nie zdążyły zwietrzeć, nawet trzymane w lodówce – ale również najlepiej ze sklepu, który oferuje szybką wysyłkę w ciągu 24 godzin albo jest na miejscu i mieli kawę przy kliencie.

Dodatkowe akcesoria

Często sklep z kawą ziarnistą oferuje również dodatkowe akcesoria, które można znaleźć w jego asortymencie. Wśród tych akcesoriów znaleźć można choćby odpowiednie narzędzia do parzenia kawy, a także profesjonalne ekspresy. Niektóre sklepy z kawą ziarnistą to jednocześnie miejsca, w których można oddać do serwisu ekspres profesjonalny, do użytku w kawiarni czy innym miejscu, albo skorzystać z ciekawych ofert kupna hurtowych ilości kawy o danym rodzaju. Warto tylko dowiedzieć się, jak kawa jest pakowana oraz jaki jest zakres dodatkowych funkcjonalności oferowanych przez sklep.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *