Telefony z klapką – wielki powrót?

Filed in Ciekawostki by on 21 marca 2015 0 Comments

Telefon z klapką marki MotorolaTelefony z klapką były popularne już parę lat temu, także na polskim rynku. Wydawać by się mogło, że era telefonów z klapką już dawno minęła.  Nic bardziej mylnego! Obecnie wciąż cieszą się niemałym powodzeniem, ponieważ są jednocześnie niezwykle praktyczne, z czym zgodzi się niejeden użytkownik. Z telefonu korzystają osoby pracujące w niesprzyjających warunkach, osoby starsze, konsumenci potrzebujący telefonu typowo do wykonywania połączeń i pisania krótkich wiadomości tekstowych. To wszystko potrafi telefon z klapką!

Każdy potencjalny użytkownik telefonów komórkowych liczy na to, aby tego typu urządzenia były przede wszystkim bardzo wygodne w użytkowaniu- jest wyjątkowo prosty w obsłudze, ponieważ zamknięcie, bądź otwarcie klapki determinuje zakończenie rozmowy, bądź odbiór telefonu.

Telefony tego typu są wyjątkowo wytrzymałe, mają długo działającą baterię, o krótkim czasie logowania! Dodatkowo należy wspomnieć, że klapka znakomicie chroni ekran przez zarysowaniem. Trzeba przyznać, że niekiedy jest to naprawdę spory problem, szczególnie jeśli często przechowujemy swoją komórkę luzem w torebce czy w plecaku. W takim wypadku bardzo łatwo może on ulec nieestetycznemu zarysowaniu, dlatego warto wziąć tę kwestię pod uwagę. Dzięki klapce możemy także zapewnić sobie niezawodną blokadę telefonu, mając gwarancję, że przez przypadek nie zostanie wykręcony żaden numer, co oczywiście mogłoby być dość kłopotliwe.

Kolejnym atutem tego typu modeli jest fakt, że nie posiadają zbyt wielu aplikacji, które obciążają nadmiernie baterię oraz sam mechanizm telefonu. Jeżeli potrzebujemy telefonu, który będzie działał nieustannie przez wiele dni, np. kiedy jesteśmy w podróży lub nie mamy możliwości skorzystania z zasilania elektrycznego na pewno warto rozważyć jego zakup. Tutaj szczególnie ucieszą się kierowcy, który pokonują wiele kilometrów w podróżach służbowych – telefony z klapką mają bardzo wytrzymałą baterię, dlatego można być niemal pewnym, że nie będziemy mieć problemu z komunikacją z klientem lub naszą firmą.

Dodatkowo na klapce często umieszczony jest mały ekranik, na którym wyświetlana jest cały czas data i godzina – nie musimy, tak jak w przypadku smartfonów, odblokowywać całego telefonu, wystarczy rzut oka na nasz aparat.

Telefon z klapką jest szczególnie polecany osobom starszym oraz pracującym w warunkach, w których tradycyjny smartfon łatwo byłby uszkodzić. Wielu chciało skazać te modele na lamusa, jednak wciąż znajdują wielu użytkowników. W tym właśnie tkwi cały sekret – każdy ma inne potrzeby i upodobania, dlatego różne modele znajdują odpowiedniego właściciela.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *