Zawiasy, wysuwy, podnośniki – czyli, bez czego zabudowa z meblami kuchennymi na wymiar nie może się obyć

Filed in Dom by on 22 stycznia 2020 0 Comments

Myśląc o nowej kuchni przede wszystkim wyobrażamy sobie jej walory estetyczne, te funkcjonalne już trochę mniej. Mało kto myśli jednak o podstawach wyposażenia kuchni – a jest to kwestia bardzo ważna i godna gruntownego przemyślenia.

Po pierwsze: zawiasy. Zawiasy pełnią niezmiernie ważną rolę w tworzeniu zabudowy z meblami kuchennymi na wymiar – więcej na zebra-studio.pl. Są one jej oczywistym i nieodłącznym elementem. W kuchniach seryjnie wykorzystuje się zawiasy Sensys. Jest to najnowsza generacja w zakresie rozwiązań zawiasów do szafek z drzwiami mebli kuchennych na wymiar. Posiadają nagradzany design systemu, który zbudowany jest z wysokiej jakości elementów, bez widocznych części z tworzywa sztucznego w puszce zawiasu. Cechuje je dodatkowo łagodna linia formy, zaokrąglone krawędzie i przycisk odblokowania frontu, który jest prawie niewidoczny, Zawiasy posiadają zintegrowany system „Sensys”, który pozwala na równomierne zamykanie się drzwi mebli kuchennych na wymiar po wykonaniu niewielkiego ruchu przegubem ręki.

Dodatkowo posiada mechanizm automatycznego samoprzyciągania, który zapewnia skuteczne zamykanie drzwi już od kąta rzędu 35 stopni. Dzięki takiemu rozwiązaniu, drzwi domykają się lekko i cicho, mamy pewność, że dłoń nie zostanie przycięta – co ma ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku użytkujących meble kuchenne na wymiar dzieci i osób starszych. Skuteczność tego typu zawiasów osiąga ponad 80 000 cykli otwarcia i zamknięcia, czyli wydajność zawiasów jest ogromna. Dodatkowo, przeprowadzone badania udowadniają, że zawiasy te skutecznie działają zarówno w zakresie temperatury od 5゜C do 40゜C, jak również są odporne na wilgoć i korozję. Zawiasy Sensys w szafkach gwarantują łatwe i szybkie mocowanie drzwiczek mebli kuchennych na wymiar na zatrzask. Można odblokować drzwi i zdjąć z zawiasów bez użycia narzędzi. Wystarczy jeden, lekki nacisk palcem.

Po drugie: prowadnice. W meblach kuchennych na wymiar zastosowane są prowadnice w kilku klasach obciążenia: 40, 60, 70 i 80 kg. Dostosowane są nawet do bardzo szerokich szuflad. Dzięki układowi pryzmowemu cechuje je optymalny i równomierny rozkład obciążenia podczas wysuwania i wsuwania szuflad zainstalowanych w meblach kuchennych na wymiar. Dzięki układowi pryzmowemu i systemowi amortyzacji, szuflady otwierają się i zamykają z wyjątkową łatwością i swobodą. Wszystkie szuflady głębokie seryjnie wyposaża się w boczne zabezpieczenie typu reling. Dostępne są również, zamiast relingu, ściany boczne z zasłoną wykonaną ze szkła lub metalu.

Po trzecie: system podnośników do drzwi uchylnych mebli kuchennych na wymiar. W ofercie dostępnych jest kilka rodzajów rozwiązań do szafek wiszących.

Drzwi uchylne niskie na podnośnikach.

System drzwi uchylnych w meblach kuchennych na wymiar to idealne rozwiązanie dla małych i średnich drzwiczek w szafkach wiszących, nastawianych i wysokich.

Otwierają się pod kątem 107゜, dzięki temu otwarte drzwiczki nie zajmują wiele miejsca w kierunku do góry.

Drzwi uchylne wysokie na podnośnikach.

Jest to idealne rozwiązanie dla dużych, jednoczęściowych frontów szafek wiszących w meblach kuchennych na wymiar. Dzięki ruchowi wychylnemu, fronty nasuwają się ponad korpus szafki. Mogą być wyposażone dodatkowo w system elektrycznego wspomagania otwarcia drzwi.

Drzwi składane podnoszone z podnośnikami uchylno – łamanymi.

System ten idealnie sprawdza się przy szafkach wiszących wysokich w meblach kuchennych na wymiar. Nawet jeśli korpus jest o dużej wysokości, to na rozłożenie drzwi potrzeba niewiele miejsca dzięki frontowi dwuczęściowemu, który składa się podczas podnoszenia na pół. Fronty otwierają się przed szafka, nie nasuwając się na korpus – możemy powyżej szafki powiesić kolejną i użytkować obie bezkolizyjnie.

Pod otwartymi frontami uchylno – łamanymi można spokojnie pracować przy blacie kuchennym, bez obawy kolizji z drzwiami mebli kuchennych na wymiar. Szafki w meblach kuchennych na wymiar z frontem uchylno – łamanym dostępne są także z systemem wspomagania otwarcia.

Drzwi z podnośnikami równoległymi w szafie wysokiej

Rozwiązanie to stosujemy w szafach wysokich mebli kuchennych na wymiar, zapewnia ono łatwy i wygodny dostęp do sprzętu agd schowanego za frontem, którego nie chcemy eksponować na zewnątrz mebli. Szczególnie zastosowanie ma ten system do projektowania za drzwiami podnoszonymi wolnostojących kuchenek mikrofalowych.

Projektując swoją wymarzoną zabudowę z meblami kuchennymi na wymiar warto dobrze przemyśleć systemy wysuwu i podnośników, bo to one są podstawą funkcjonalnego użytkowania kuchni, Dobre, solidne rozwiązania pozwolą na radość z korzystania, zapewnią długie użytkowanie bez martwienia się o niedomykające się szuflady czy obwieszone drzwiczki.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *