Kuchnia na wymiar – idealne rozwiązanie do kawalerki

Filed in Dom by on 16 czerwca 2019 0 Comments

W małych mieszkaniach drzemie potencjał, który warto wykorzystać. Doświadczone oko projektanta w każdym wnętrzu dostrzeże ukryte możliwości. Kuchnia na wymiar jest natomiast gwarancją oczekiwanego sukcesu.

Dużym wyzwaniem, rzutującym na całej aranżacji, jest projekt kuchni. Funkcjonalność, jako nadrzędny czynnik podczas analizowania układu mebli, powinna stanowić trzon naszych rozważań – więcej na niemieckie-meble.pl. Salon niemieckich mebli kuchennych, bazując na dostępnych wymiarach pomieszczenia, przygotuje projekt skrojony na miarę. Istotny będzie także dobór odpowiednich sprzętów kuchennych.

Warto, by w kawalerce znalazło się miejsce na płytę grzewczą: indukcyjną lub gazową. W przypadku niewielkiej powierzchni należy rozważyć tak zwany model domino, oferujący dwa pole grzejne. Odejście od tradycyjnego piekarnika zagwarantuje nam z kolei dodatkowe miejsce na wysoką szufladę pod blatem kuchennym. Możemy ją świetnie zagospodarować do przechowywania garnków, misek oraz patelni. Pozostałą wnękę wykorzystamy montując w niej piekarnika kompaktowy.

Atut powyższego rozwiązania umożliwi także połączenie dwóch funkcji w jednym urządzeniu. Zwolennicy kuchenki mikrofalowej będą mogli zrezygnować z szukania dodatkowego miejsca na kolejne urządzenie. Zyskamy nie tylko więcej przestrzeni, ale także wpłynie to korzystanie na estetykę mebli kuchennych. Im mniej urządzeń będzie widocznych, tym bardziej uporządkowaną aranżację otrzymamy.

Aneks kuchenny w kawalerce niejednokrotnie jest nie tylko miejscem przygotowywania, ale także spożywania posiłków. Warto zadbać, by był w pełni zagospodarowany, a najpotrzebniejsze rzeczy były zawsze pod ręką. Lodówka podblatowa zniweluje konieczność montażu wysokiej szafy. Pośrednim rozwiązaniem są także chłodziarki o średniej wysokości, które korzystnie wkomponują się w całość zabudowy kuchennej.

Oprócz wspomnianej wcześniej ergonomii, stanowiącej bazę podczas projektowania, równie ważna jest kompozycja. Niemiecka kuchnia na zamówienie otwiera przed nami szerokie spektrum możliwości. Przytulna zabudowa kuchenna Poznań to także gra starannie dobranych kolorów i deseni. Korzystnym rozwiązaniem jest wkomponowanie wspólnych elementów łączących część dzienną z zabudową kuchenną. Mogą to być podobne materiały lub dodatki utrzymane w takiej samej kolorystyce.

Pokutujące do tej pory przekonanie o ciasnocie w kawalerkach można śmiało podważyć z pomocą pomysłowego projektu. Triki wnętrzarskie okażą się naszym sprzymierzeńcem podczas urządzania. Kuchnia na zamówienie Przeźmierowo pozwoli oswoić najbardziej niekorzystną przestrzeń.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *