Kuchnia na wymiar – jak zabudować narożnik?

Filed in Dom by on 8 lipca 2019 0 Comments

Kuchnia na wymiar daje możliwość maksymalnego wykorzystania przestrzeni. Funkcjonalne zagospodarowanie wnętrza, to nie lada wyzwanie, z którym boryka się każdy nabywca mieszkania lub domu jednorodzinnego. Studio mebli kuchennych Poznań to idealne miejsce, by rozwiać ewentualne wątpliwości oraz obejrzeć aktualnie dostępne rozwiązania. Więcej na niemieckie-meble.pl

Zabudowa kuchenna w kształcie litery L lub C jest jedną z najczęściej proponowanych aranżacji przez architektów wnętrz. Przy takim ustawieniu największy kłopot sprawiają narożniki. Najpopularniejsze do tej pory rozwiązanie, w postaci tradycyjnych półek, nie cieszy się dobrą opinią wśród użytkowników. Z pewnością jest to jeden z najmniej wygodnych wariantów.

Salon mebli kuchennych Przeźmierowo posiada w swej ofercie kilka alternatywnych rozwiązań, w których zwiększenie wygody użytkowania polega na zastosowaniu systemów wysuwnych lub obrotowych. Pojemne kosze, które z łatwością wyciągniemy zaraz po otwarciu frontu, umożliwią dotarcie do najgłębiej schowanych naczyń. Nie musimy już wyjmować produktów ustawionych z przodu, by dotrzeć do tych na końcu szafki. Prowadnice meblowe zoptymalizują codzienne użytkowanie. Duże obciążenie wagowe sprawia, że bez obaw możemy umieszczać w nich bardzo ciężkie naczynia, a nawet mały sprzęt gospodarstwa domowego.

Kolejnym atutem są relingi okalające wysuwaną półkę. Dzięki nim nic nam nie wypadnie podczas korzystania z szafki półnarożnej. Niemiecka kuchnia na wymiar może być dodatkowo zaopatrzona w antracytowe maty antypoślizgowe, które świetnie będą stabilizowały przechowywane produkty. Płynny ruch prowadnic zapewni z kolei wysoki komfort użytkowania. Wspomniany wcześniej, pełen wysuw, gwarantuje nam nienaganny porządek.

Podobne zastosowanie mają kuchenne karuzele schowane za narożnikowymi frontami meblowymi. Mały aneks kuchenny jest dobrym miejscem do zastosowania powyższego wariantu. Korzystanie z szafki narożnej nie blokuje otwierania sąsiednich szafek dolnych. Brak kolizji umożliwia także montaż piekarnika lub zmywarki w bezpośrednim sąsiedztwie szafki. Możemy jednocześnie korzystać z obu stref, nie obawiając się o przypadkowe uszkodzenie frontu. Maty antypoślizgowe znajdują zastosowanie także w tym typie szafek kuchennych.

Każdy z powyższych systemów wpływa na projekt kuchni. Warto przeanalizować obie możliwości, by sprawdzić, która okaże się najbardziej korzystna w naszym mieszkaniu. Meble kuchenne Poznań mogą zmienić wygląd całego układu w zależności od podjętej przez nas decyzji dotyczącej rozwiązania narożnego. Pamiętajmy jednak, że komfort użytkowania powinien być nadrzędny nad walorami estetycznymi.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *