Lodówka wolnostojąca czy do zabudowy w zabudowie z meblami kuchennymi na wymiar

Filed in Dom by on 11 lipca 2019 0 Comments

Wykonując plan zabudowy z meblami kuchennymi na wymiar, musimy wziąć pod uwagę wiele czynników decydujących o jej ostatecznym wyglądzie. Jednym z nich jest decyzja o zabudowie lub pozostawieniu sprzętów AGD widocznych. Każde z tych rozwiązań ma swoje zastosowanie oraz pewne wady i zalety.

Zgodnie z trendem ostatnich lat, w większości przypadków sprzęt zostaje zabudowany w meblach kuchennych na wymiar, aby kuchnia wkomponowała się w aranżację pozostałych części domu. Więcej na naszej stronie www – Meble kuchenne

Jest to szczególnie popularne rozwiązanie w pomieszczeniach z aneksem kuchennym. Z drugiej jednak strony, istnieje również wielu zwolenników sprzętów wolnostojących które odpowiednio wyeksponowane, stanowią ozdobę pomieszczenia z meblami kuchennymi na wymiar, zarówno w stylu klasycznym jak i nowoczesnym.

Lodówki wolnostojące to rozwiązanie najszerzej znane i stosowane od wielu dekad. Można ulokować je w praktycznie dowolnym miejscu pomieszczenia z meblami kuchennymi na wymiar, posiadają bardzo szeroki wybór modeli, o najróżniejszych parametrach, rozmiarach, funkcjach i wyglądzie. Dzięki temu dobranie lodówki dla siebie nie stanowi żadnego problemu, a jest to wyłącznie kwestia osobistych preferencji. Niezabudowany sprzęt AGD szczególnie przypadnie do gustu osobom gotującym z pasją, które chcą wyeksponować kulinarny charakter pomieszczenia z meblami kuchennymi na wymiar. Niekwestionowaną zaletą jest również możliwość wybrania materiału wykończenia drzwi, konkretnego koloru, czy nawet wzoru, dzięki czemu możemy jeszcze lepiej spersonalizować nasze pomieszczenie. Lodówki wolnostojące posiadają także inne elementy dekoracyjne, takie jak ozdobne uchwyty, co jest szczególnie zauważalne w kuchniach w stylu retro i eklektycznym, w których wszystkie ozdoby muszą się skomponować wizualnie. Natomiast podświetlenie, kostkarka z podajnikiem wody, czy kolorowe wyświetlacze na drzwiach sprawdzą się świetnie w każdej nowoczesnej kuchni z meblami kuchennymi na wymiar.

Lodówka wolnostojąca to wybór zapewniający przede wszystkim maksymalne możliwości przechowywania. Każda lodówka wolnostojąca o standardowej wysokości i szerokości 60cm ma większą pojemność od lodówek do zabudowy o tych samych wymiarach, a mamy do wyboru także modele wyższe i szersze, lodówki Side by Side i wielodrzwiowe French Door. Z tego powodu dla osób posiadających wiele produktów do przechowywania, lub robiących zakupy na cały tydzień, najkorzystniej będzie wybrać model niezabudowany, który bez problemu pomieści wszystkie zapasy – polecana pojemność na jednego użytkownika to ok 130 litrów.

Lodówka wolnostojąca w pomieszczeniu z meblami kuchennymi n wymiar ma też jednak swoje wady, może nie zmieścić się w każdym pomieszczeniu ze względu na większe rozmiary. Kolejny problem może stanowić fakt, że w przypadku zmiany wystroju kuchni, prawdopodobnie trzeba będzie wymienić także lodówkę, która nie będzie pasować do aranżacji. Również w przypadku, gdy zależy nam na jak najbardziej jednolitej zabudowie z meblami kuchennymi na wymiar, korzystniej będzie wybrać lodówkę ukrytą w szafce.

Największą zaletą lodówek do zabudowy jest fakt, iż są one zupełnie niewidoczne i idealnie wkomponowane w zabudowę z meblami kuchennymi na wymiar. Zyskujemy dzięki temu wizualny porządek i jednolitą kompozycję, która może zostać bez problemu dopasowana do pozostałych części domu. Sprzęty zabudowane najkorzystniej wypadają we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych, a także w pomieszczeniach z aneksem kuchennym. Jeżeli zależy nam, aby kuchnia była spójną częścią pokoju, a nie na odwrót, to należy zabudować lodówkę w meblach kuchennych na wymiar, aby widoczne sprzęty AGD nie dominowały wizualnie nad częścią wypoczynkową. Lodówki do zabudowy mogą mieć różne rozmiary, bez problemu zmieszczą się w każdym pomieszczeniu czy nawet we wnęce. Kompaktowe lodówki o niedużej wysokości można nawet umieścić pod blatem mebli kuchennych na wymiar, lub zabudować w szafie wysokiej w jednym pionie z piekarnikiem czy zmywarką. Możemy w ten sposób maksymalnie skoncentrować część roboczą pomieszczenia w jednym miejscu. Specjalna konstrukcja lodówki do zabudowy sprawia jednak, że urządzenie ma mniejszą pojemność od tych niezabudowanych. Zabudowane lodówki są mniej mobilne od tradycyjnych wolnostojących, mają zwykle bardziej okrojone funkcje, a przypadki awarii są bardziej niebezpieczne.

Rozwiązaniem pośrednim oraz nowością są lodówki Slot-In, które umieszczamy w zabudowie z mebli kuchennych na wymiar jak sprzęt do zabudowy typu piekarnik – j front urządzenia jest odkryty. W ten sposób możemy połączyć walory wizualne lodówki wolnostojącej z korzyściami tej do zabudowy.

Przy wyborze odpowiedniego rodzaju lodówki – do zabudowy bądź wolnostojącej, należy wziąć pod uwagę wszystkie powyższe czynniki, to znaczy: ilość użytkowników w celu określenia niezbędnej pojemności, stylistykę pomieszczenia, wyposażenie lodówki i funkcje, na których nam zależy, a także dostępne w pomieszczeniu z meblami kuchennymi na wymiar miejsce i możliwości do umieszczenia lodówki. Dopiero wtedy będziemy w stanie podjąć wyedukowaną decyzję, która wpłynie na komfort i zadowolenie z korzystania z kuchni i sprzętu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *