Najczęściej wybierane kolory do kuchni na wymiar

Filed in Dom by on 2 października 2018 0 Comments

Od lat odkrywamy w jaki sposób kolory wpływają na nasze samopoczucie. Jako że kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu, ponieważ spędzamy w niej sporo czasu podczas przygotowywania posiłków, ważne jest abyśmy czuli się w niej komfortowo.

Meble kuchenne na wymiar możemy zaprojektować w stonowanych barwach – zebra-studio.pl, a ściany oraz dodatki podkreślić intensywnymi kolorami – to uniwersalne rozwiązanie pozwala na łatwą zmianę dekoracyjną we wnętrzu. Jednakże odwrotne rozwiązanie czyli meble kuchenne na wymiar w mocnym kolorze, a cała reszta w delikatnych barwach to także spotykane rozwiązanie. Drugie z rozwiązań jest wybierane rzadziej, ponieważ taka kompozycja daje mniej możliwości zmian aranżacyjnych w pomieszczeniu z meblami kuchennymi na wymiar.

Kolor biały

Kolor biały nadaje przestrzeni przestronności oraz wnosi wrażenie sterylności w pomieszczeniu, daje poczucie odprężenia i spokoju. Pomaga w kreatywnym myśleniu. Biel w połączeniu ze spokojną kolorystyką mebli kuchennych na wymiar pomaga w rozwijaniu się kulinarnie oraz sprzyja wspólnemu gotowaniu z przyjaciółmi. Kolor biały jest kolorem uniwersalnym i można go swobodnie łączyć z każdym innym w zależności od tego jaki kolor lubimy najbardziej.

Kolor żółty

Kolor żółty to kolor słońca i radości. Napędza on pozytywne myślenie, dzięki temu pracując w pomieszczeniu z meblami kuchennymi na wymiar okraszonym żółcieniami pobudzamy swoją kreatywność i z większą chęcią tworzymy nowe smaki. Kolor żółty w aranżacji mebli kuchennych na wymiar można połączyć z bielą, szarością, czernią, a nawet kolorem granatowy. Każde z wymienionych zestawień kolorystycznych sprawdzi się jako harmonijne i wnoszące energię do wnętrza.

Kolor niebieski

Kolor niebieski jest lekki i spokojny, daje poczucie odprężenia. Niebieski jest kolorem chłodnym lecz jednocześnie pobudzającym do działania, dlatego świetnie sprawdzi się w połączeniu z meblami kuchennymi na wymiar w stonowanych barwach jak beż czy szarości i biele. Jako że kuchnia to pomieszczenie, w którym spędzamy sporo czasu ważne jest to, abyśmy mogli podczas gotowania przy okazji się zrelaksować. Odprężenie jest ważnym elementem naszego życia, a kolor niebieski może nam w tym pomóc, bo skutecznie obniża ciśnienie.

Kolor zielony

Kolor zielony jest optymistyczny, pobudzający do działania, i zarazem rozluźniający. Do wnętrza z meblami kuchennymi na wymiar kolor zielony wnosi wiosenny i pozytywny powiew. Barwa zielona jest nie tylko dla miłośników natury i ekologii, bo jej uniwersalność w połączeniu z innymi daje wiele możliwości aranżowania. Planując pomieszczenie z meblami kuchennymi na wymiar zieleń możemy połączyć z szarością, drewnem lub bielą. To klasyczne rozwiązanie, co oznacza, że wnętrze zyska ponadczasowy charakter. Zielony dobrze komponuje się ze spokojnymi tonacjami ponieważ sam w sobie jest już silnym akcentem. Można go również połączyć w mocnej aranżacji z fioletowym, pomarańczowym lub żółtym dzięki czemu otrzymamy bardzo ożywione wnętrze – jednak takie rozwiązanie przeznaczone jest dla osób o zdecydowanych upodobaniach kolorystycznych.

Te podstawowe propozycje kolorystyczne do przestrzeni z meblami kuchennymi na wymiar są najczęściej wybieranymi. Do zestawu dołożyć możemy jeszcze szarości, które  obecnie odnajdują się w każdym wnętrzu kuchennym bez względu na styl mebli kuchennych na wymiar. Jednakże szarość i biel nie zawsze wystarczą, by wnętrze było komfortowe. Szukając odprężenia postawmy na zielony lub niebieski kolor we wnętrzu, potrzebując energetyzującego elementu wybierzmy kolor żółty. Z pewnością każde wnętrze z meblami kuchennymi na wymiar zyskując kolor nabierze pozytywnego charakteru i energii.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *