Przede wszystkim informują o tym diody najczęściej oznaczone „lamp”, „temp” i/lub „status” bądź „power”. Jeżeli świeci się na czerwono jedna z diod, która podczas normalnej pracy świeciła się na zielono lub była wygaszona może nas to naprowadzić na przyczynę usterki. W przypadku kiedy na czerwono zapalona jest dioda „lamp” możemy podejrzewać, że usterce uległa lampa w rzutniku multimedialnym lub wbudowany w urządzenie zasilacz lampy. W przypadku kiedy na czerwono pali się dioda „temp” mamy do czynienia najczęściej z przegrzaniem projektora czego przyczyną może być uszkodzenie jednego z wentylatorów, zasilacza sieciowego lub w najgorszym przypadku płyty głównej.
Sprawdzenie usterki projektora z punktu widzenia użytkownika sprowadza się niestety wyłącznie do hipotetycznej oceny co może być uszkodzone. W przypadku kiedy mamy wrażenie, że projektor świeci słabszym światłem niż wcześniej lub lampa ma przepracowane więcej niż 2000 godzin może być to jednoznacznym objawem, że taką lampę należy wymienić. Można zamówić kompletną lampę z modułem, jest to droższe, za to wymiana nie stanowi żadnego problemu.
W naszym serwisie prowadzimy sprzedaż również samych żarówek oraz bezpłatnie je wymieniamy dzięki czemu można zaoszczędzić pieniądze oraz czas i nerwy związane z wymianą uszkodzonego elementu. Powierzając sprzęt profesjonalistom mamy pewność, że usterka zostanie usunięta. Jedynym skutecznym sposobem na zdiagnozowanie usterki jest dostarczenie wadliwego egzemplarza do serwisu gdzie wyspecjalizowanie technicy ocenią co nie gra tak jak powinno.
Aby skontaktować się z serwisem i dostarczyć rzutnik lub przesłać go zapraszamy na stronę Serwis Projektorów TIT-POLAND s.c. Nasza firma zajmuje się również bezpośrednim importem lamp do projektorów. Opisane usterki mogą występować w projektorach producentów: 3M, Acer, BenQ, AAXA, AmPro, Apollo, ASK, Avio, Barco, BenQ, Canon, Casio, Christie, CompaQ, CTX, Davis, Dell, Eiki, Epson, HP, IBM, InFocus, Kodak, Mitsubishi, NEC, NOBO, Optoma, Panasonic, Philips, Pioneer, Samsung, Sanyo, Sagem, Sharp, Sony, Thomson, Toshiba, Xerox, Yamaha. Konieczna jest również konserwacja projektora, którą należy wykonywać co najmniej raz w roku (jeżeli projektor pracuje w trudnych warunkach i jest często eksploatowany raz na pół roku lub raz na 250 h pracy projektora). Konserwacja zapobiega spiekaniu się kurzu co może prowadzić do nieodwracalnych usterek układu optyki.