Powszechność RAM DDR3

Filed in Komputery by on 1 grudnia 2016 0 Comments

To ile pamięci RAM znajduje się w konkretnym laptopie nie jest tu zależne od marki. Po prostu są lepsze i droższe notebooki, tak samo jak i tańsze, ale już bardziej skromniejsze. Co prawda może się zdarzyć, że zarówno w jednym i drugim przypadku trafia się praktycznie taka sama pamięć DDR3 z identyczną częstotliwością i tą samą pojemnością. Wówczas to inne komponenty mogą decydować o cenie za urządzenie.

Wspomniany tu rodzaj pamięci jest obecnie tym najpopularniejszym i bardzo dobrym. Najlepiej gdyby jeszcze częstotliwość w tym przypadku była wyższa niż 2000 MHz. Nie jeden laptop może tu działać na określonej częstotliwości, ale jeżeli dany program potrzebuje mniejszej, to tu również istnieje możliwość wykorzystania tylko części wymaganej do pracy takiego oprogramowania. Wówczas większe znaczenie ma tu rodzaj i ilość „RAM-ów”.

Tu najważniejsze, co się tyczy opcji, którą to będzie pamięć ram ddr3 to fakt, że przy porównaniu jej do starszej wersji, ta wspomniana będzie posiadać znacznie wyższą, tak zwaną przepustowość, a dodatkowo będzie tu można nadmienić o niższym napięciu zasilania. To jest na pewno pozytywna wzmianka, która wypiera pamięć DDR2. Można też wspomnieć o przykładowej technologii 90 nm, która to właśnie cechuje te wspomniane, nowsze RAM- y.
Tutaj pamięć ram ddr3 najlepiej się sprawdza z wartościami około 3, 4 GB, gdzie to wystarczy jedna kość, tak charakterystyczna dla laptopów. W komputerach zazwyczaj w płycie znajduje się więcej portów i można użyć kilku kości, natomiast w przypadku notebooka zaoszczędzenie na zajętości jest jak wiadomo bardzo istotne.

memory-chips-57269_640

W zasadzie trudno będzie obecnie spotkać laptopy z DDR2, za to bardzo często okażą się nimi DDR3. Należy jednak wiedzieć, że nie jest to najnowsza technologia i już niedługo powszechne mogą się okazać kości z pamięcią operacyjną o poziom wyższe. Nie jest to przypuszczenie, a już fakt. Mimo tego obecna forma doskonale się sprawdza w większości przypadków i wówczas ważniejsze będą inne parametry.

To co istotne, to zapewne producent, ale w dużej mierze cena będzie tu zależna od ilość GB. Te lepsze laptopy to już zazwyczaj przynajmniej 8 gigabajtów pamięci RAM. Nie znaczy to, że nie może ich być mniej, czy nawet więcej. Niekiedy to spotkamy się z notebookami, gdzie to taką kość można wymienić, innym razem takiej możliwości nie będzie. Co ciekawe przy „DDR- trójkach” w laptopie najczęściej spotyka się częstotliwość o taktowaniu 1600 MHz. To także często jest zależne od ilości GB. Wyższe taktowanie najlepiej zaobserwować przy 16 GB pamięci operacyjnej, ale tu już potrzebne są przynajmniej dwie kości.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *