Najlepsze drukarki atramentowe

Filed in Komputery by on 4 września 2015 0 Comments

Drukarka jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego biura. Przydaje się także w domu, kiedy trzeba coś szybko wydrukować, lub przenieść cyfrowe wspomnienia na papier. Wybór drukarki zależy od tego, co najczęściej będzie dzięki niej drukowane. Pewnych rzeczy obejść się nie da, dlatego druk istniał, istnieje i wciąż będzie istnieć jeszcze długi czas.

Niektóre drukarki są stworzone do szybkich, niedrogich wydruków, inne skupiają się przede wszystkim na jakości. I to jest pierwsza podstawowa selekcja podczas kupna drukarki- przeznaczenie sprzętu. Druk amatorski, a profesjonalny to dwie „inne bajki”. Zawsze jednak warto skupić się na sprzęcie markowym, który jest wysokiej jakości, zamiast kupować urządzenia niepewne, które na dłuższą metę okażą się nieekonomiczne, słabej jakości, które marnują tusz do drukarek. Epson jest jedną z marek, które są polecane zarówno do druku amatorskiego, jak profesjonalnego, wystarczy dobrać konkretny model do swoich potrzeb.

Tusze do drukarekIstnieje kilka rodzajów drukarek- atramentowe, laserowe, igłowe i termosublimacyjne. Najpopularniejsze są dwa pierwsze typy i to one najczęściej są kupowane do domu, lub biura. Te drugie z reguły stawiają na prawdziwe „kombajny”, które są urządzeniami wielofunkcyjnymi- łączą w sobie drukarkę, kopiarkę i skaner. Drukarki laserowe wymagają użycia tonera, natomiast atramentowe opierają druk na tuszach do drukarek. Epson produkuje oba typy sprzętów, które nadają się do użytku zarówno w domu, jak i w firmie. Na czym opiera się ich działanie?

Drukarki atramentowe wymagają specjalnych pojemników na atrament- barwnikowy, lub pigmentowy. W przypadku tego pierwszego możliwy jest do uzyskania wydruk o ogromnej ilości tonów. Wszystko dzięki temu, że dedykowane tusze do drukarek Epson wykazują się dużą łatwością mieszania kolorów. To pozwala uzyskać doskonałą jakość zdjęć i grafiki. Pigmentowe dają wydruk bardzo wyraźny, o mocnych konturach, dlatego są wykorzystywane przy tworzeniu wizytówek, zaproszeń i druku na „trudnych” powierzchniach, np. szorstkim papierze, lub papierze czerpanym. Dają dużo wyższą jakość, ale to nieco droższe tusze do drukarek. Epson tworzy drukarki atramentowe, które jednak pozwalają nieco zaoszczędzić, ponieważ sprzęt tej marki dobiera w trakcie pracy optymalną ilość atramentu, dzięki czemu tusz nie jest wydawany na papier w nadmiarze, jak ma to miejsce w przypadku drukarek słabej jakości. Trzeba tu również zaznaczyć, że warto kupować oryginalne tusze do drukarek Epson, ponieważ są wyprodukowane w taki sposób, aby w pełni wykorzystywać możliwości sprzętu. Zamienniki nie uwzględniają budowy konkretnej marki, dlatego nie zawsze dają oczekiwaną jakość.

Tusze do drukarek Epson znajdziesz w sklepie Magusz.com.pl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *