szkolenia dla sekretarek
szkolenie dla asystentek i sekretarek profesjonalna obsługa biura

Odpoczynek po pracy

Filed in Rozrywka by on 24 października 2012 0 Comments

Wracając po pracy do domu często czujemy się zmęczeni i marzymy tylko o tym, aby położyć się do łóżka. Ze względu na to, że czas tak szybko ucieka i każdy dzień wygląda niemal tak samo zrezygnujemy z takiej formy relaks, a postawy raczej na coś bardziej ambitnego co także poprawi nam nastrój i odpręży.

Badania wykazała, iż około 70% menadżerów przyznaje się, że po pracy, nadal pracuje w domu, a około 65% pracuje również w czasie urlopu. Ponadto około 80% z nas nie bierze zwolnienia kiedy choruje. Angażujemy się tak bardzo w pracę, że zapominamy o odpoczynku.

Jeśli wykonywany zawód wymaga mobilności – przechodzenia od jednych czynności do drugiej, goni nas czas, to wówczas najlepiej wypoczniemy przy określonym, harmonijnym rytmie odpoczynku. Jeżeli przeciwnie- pracujemy w monotonii to zafundujmy sobie zajęcie relaksujące z czynnościami zawierającymi różnorodne elementy.

Po skończeniu pracy nie jesteśmy od razu w stanie „wyłączyć” mózgu- odciąć się od pracy.  Stosunkowo łatwo jest rozluźnić nasze mięśnie, niżeli zafundować odpoczynek dla mózgu.

Jeśli nie masz dzieci nie musisz co dziennie wracać do domu od razu po pracy. Zamiast tego możesz wybrać się na spacer z koleżanką lub ukochanym, pójść na kawę z przyjaciółką.

Dobrym pomysłem będzie przebranie się w domu i wybranie na jakieś zajęcia sportowe np. fitness, jogę, basen czy inne kobiece zajęcia. Jest ich tyle do wyboru, że na pewno coś znajdziesz dla siebie. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy to po prostu weź rower i wybierz się na przejażdżkę.

Jeśli stawiasz na odpoczynek w domu bez towarzystwa ludzie, to najlepiej odpocząć w wannie z ulubioną książką, czasopismem przy relaksującej muzyce.

Jeśli chciałabyś zaprosić przyjaciół zrób to jak najmniejszym kosztem, czyli byś nie musiała stać w kuchni przy piekarniku pół wieczora.

Możesz wybrać się też do kina, tutaj najlepszym kompanem będzie partner.

Bez względu na to co wybierzemy, należy wiedzieć, że zupełny odpoczynek wymaga oderwania się od otaczającego świata i jego trosk.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *