Aeroboxing i inne zajęcia fitness połączone ze sztukami walki

Filed in Sport by on 24 października 2012 0 Comments

Aeroboxing to nowa nazwa jaka pojawiał się w klubach fitness. A co to takiego? Jest to połączenie fitnessu ze sztuką walki jaką jest boks. W zależności od rodzaju sztuki walki zajęcia mogą mieć szczegółowe nazwy. Najczęściej wybierane są zajęcia z elementami właśnie boksu lub karate czy muay thai.

Celem takich zajęć nie jest nauka obrony, ataku ale wzmocnienie wytrzymałości mięśniowej, które przynoszą korzyści takie jak:

– poprawa pracy podstawowych układów organizmu,

– poprawa cech motorycznych ciała,

– spalanie nadprogramowych kalorii i kilogramów.

Tym co wyróżnia te zajęcia od tradycyjnego fitnessu, jest to, że w sposób kontrolowany można wyzwolić ciało od negatywnej energii, czyli napięcia czy agresji w bezpieczny sposób.

Są to zatem zajęcia dla kobiet jedyne w swoim rodzaju, gdyż także uczą podstawowych technik samoobrony. Zajęcia umożliwiają całościowy rozwój ciała. Najczęściej biorą w nich udział kobiety, jednak zdarzają się również mężczyźni.

Zajęcia tej formy, wymagają szczególnej wytrzymałości i dokładności ruchów od instruktora zajęć. Dlatego prowadzący muszą posiadać liczne umiejętności.

Poza kształtowaniem cech motorycznych, polepszaniem samopoczucia, koordynacji- zajęcia kształtują koncentrację, uczą kontrolować oddech.

Aeroboxing pomoże ci także skutecznie odreagować stres oraz rozluźnić się, zatem zalecany jest osobom, które narażone są na spory stres. Ponadto ze względu na żywiołowość, trening nada się także dla osób, które posiadają duże pokłady energii.

Zajęcia nadają się zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, przy tym nie trzeba mieć żadnego doświadczenia w sztukach walki, by w nich uczestniczyć. Jednym z celów treningu jest nauczenie się ich. Zatem nie wstydźmy się wzięcia udziału w takich zajęciach.

Instruktor powinien dopasować poziom trudności do danych uczestników. Ze względu na intensywność, takie zajęcia poleca się osobom, które miały już do czynienia z treningiem wytrzymałościowym na zajęciach z tradycyjnym fitnessem. Osoby początkującej mogą się zniechęcić do tego typu zajęć, bo nie będą nadążać za innymi.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *