I Twój pies może mieć swoją garderobę

Filed in Zwierzęta by on 19 maja 2015 0 Comments

Właściciele psów z wielkim zaangażowaniem podchodzą do wszystkich spraw związanych z ich pupilami. Dbają nie tylko o ich kondycję fizyczną, ale i wygląd zewnętrzny. Wizyty u fryzjera, czy kupno garderoby – to teraz norma.

Ubranka dla psów – pełna gama barw i modeli

Właściciele psów dążą do zaspokajania wszystkich zachcianek i potrzeb swoich pupili. Wizyty w salonie piękności, czy kupno zwierzęcej garderoby, to w dzisiejszych czasach czynności, które wykonywane są przez coraz szerszą rzeszę psich wielbicieli.

Sprawa jest tym bardziej ułatwiona, że rynek oferuje szeroki wachlarz modeli i wzorów ubranek dla psów. W dodatku dla każdej rasy producenci przygotowują inne modele psiej garderoby.

Każda rasa psów rządzi się innymi prawami. Zwierzęta danej przynależne do danej rasy posiadają cechy charakterystyczne, pod które projektowane są ubranka dla psów.

Nie jest tajemnicą, że właściciele piesków rasy Yorkshire Terrier lubują się w optymistycznych kolorach różu, czy błękitu. Suczki tej rasy często ubierane są nie tylko w ciepłe płaszczyki czy sweterki, ale i w spódniczki, do których misternie dobierana jest biżuteria. Wśród niej królują spinki i gumeczki do włosów. Wielbiciele psich gadżetów często kompletują do ubranek dla psów także smycze, zwłaszcza te automatyczne, które kolorem zgrywają się z resztą psiej odzieży. Całość wygląda niezwykle gustownie i efektownie.

Sznaucery natomiast świetnie prezentują się w chustach typu bandana, te także występują w różnych barwach – psi chłopcy raczej ozdabiani są chustami w kolorze granatu lub czerwieni, a suczki dumnie spacerują w chustach różowych, białych lub w odcieniach żółtego.

Dbasz o psa? Kup mu ubranko!

Psi właściciele prześcigają się w pomysłach na ozdobienie swojego pupila. Warto jednak pamiętać, że podstawową funkcją ubranek dla psów jest zapewnienie zwierzętom ciepła podczas chłodnych, deszczowych dni. Szczególnie jesienią i zimą psy narażone są na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Przeszywający wiatr, czy zimny deszcz i śnieg z pewnością są dokuczliwe dla zwierząt. Ubranka dla psów doskonale chronią je właśnie przed zimnem i deszczem.

Producenci odzieży dla psów poszli o krok dalej, oferując Klientom nie tylko psie sweterki, czy płaszczyki, ale i czapeczki oraz buty chroniące psie łapy przed działaniem mrozu.

Kiedyś ubrane psy uchodziły za dziwne zjawisko i na polskich ulicach pojawiały się raczej z rzadka. W ostatnich latach jednak sytuacja uległa zmianie i teraz, kupowanie ubranek dla psów jest rzeczą normalną, wręcz powszechną. Nikogo nie dziwi już domowy pupil ubrany w kolorowy płaszczyk, czy nawet raperską bluzę z kapturem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *