O możliwościach naprawy oświetlenia samochodowego.

Filed in Motoryzacja by on 24 czerwca 2013 0 Comments

Prawidłowe oświetlenie samochodu to ważna sprawa, przez wielu kierowców niedoceniana. Na drodze często widzimy kierowców oślepiających innych użytkowników dróg, lub ich reflektory świecą tak słabo, że w ciągu dnia nie widać, że mają włączone światła, a w czasie jazdy w nocy kierowcy tych pojazdów praktycznie nic nie widzą, co w rezultacie może doprowadzić do tragedii.

Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim- koszty, w wielu przypadkach koszt nowych reflektorów, szczególnie ksenonowych często przewyższa wartość pojazdu. Zakup nowych reflektorów, a konkretnie ich cena skutecznie zniechęca właścicieli do jakiegokolwiek działania – nie wiedzą oni, że usunięcie usterki może być tanie i skuteczne. Najczęściej powtarzające się usterki to zabrudzone wewnątrz  klosze reflektorów – dotyczy to szczególnie reflektorów gładko szybowych, gdzie zabrudzenia te są bardzo widoczne ograniczają i rozpraszają strumień światła.

Popękane regulacje powodują niemożność ustawienia wysokości i kątów świecenia, w tej usterce lideruje marka BMW serii 5 dotyczy to modelu E39 reflektory wtedy świecą albo za nisko albo zbyt wysoko. Kolejną przyczyną słabych świateł są wypalone odbłyśniki, dotyczy to szczególnie reflektorów projektorowych zwanych potocznie soczewkowymi. Problem wypalonych odbłyśników boleśnie odczuwają użytkownicy Toyoty Avensis od rocznika 2003 do 2008 w tym modelu zastosowano bardzo słabe materiały, które powodują spadek skuteczności świateł już po trzech latach użytkowania. Niestety posiadacze innych marek nie są wolni od usterki jedynie czas ich zużycia jest nieznacznie dłuższy.Dotyczy to wiodących marek producentów samochodów na świecie. Zużyte żarniki ksenonowe, uszkodzone mocowania żarników oraz nieprawidłowo ustawione światła to kolejna przyczyna zbyt słabego oświetlenia drogi. Nie działające doświetlanie zakrętów, błędy AFS tutaj prym wiedzie VW Passat B6 i Opel Vectra C. Wszystkie te uszkodzenia kwalifikowane przez autoryzowane serwisy jako nienaprawialne można w większości przypadków skutecznie naprawić wystarczy znaleźć profesjonalny warsztat, który specjalizuje się w tej dziedzinie, najwyższą skuteczność i największą rzeszę zadowolonych klientów ma firma z Poznania,  która od 1998r jako jedna z pierwszych w Polsce postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom i kompleksowo zajęła się problemami w oświetleniu do samochodów osobowych, ciężarowych i autobusów.

Tylko przy tak wąskiej specjalizacji można uzyskać najlepsze efekty i skuteczność w naprawie reflektorów.

Życzymy szerokiej i jasnej drogi.

więcej znajdziesz na: www.xenon-serwis.com

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *