Czy bezpieczne zakupy w sieci to utopia?

Filed in Biznes by on 3 października 2013 0 Comments

Po kilku latach dynamicznego rozwoju sklepów internetowych można chyba pokusić się o garść podsumowań. Pierwsze co rzuca się w oczy to kompletny brak zaufania kupujących do właścicieli tego typu sklepów. Mówiąc wprost nie czujemy się do końca bezpiecznie robiąc zakupy w sieci. Pytanie tylko w jaki sposób jednak uchronić się przed różnymi pułapkami jakie na nas czyhają.

Najlepiej w ogóle nie kupować?

Najprostszym rozwiązaniem wydaje się być rezygnacja z zakupów w Internecie. Dzięki temu zyskamy pewność, że nikt nas nie oszukać. A przynajmniej nikt w Internecie. Chwilę potem możemy zostać oszukani w standardowym, stacjonarnym salonie. I to, że możemy tam w każdej chwili pojechać z reklamacją wcale nie musi być naszym atutem. Z drugiej strony zakupy w sieci to ogromne możliwości dla Konsumenta. Przede wszystkim możemy kupić dobry, wartościowy produkt za naprawdę nieduże pieniądze. I to jest dla Kupujących największa pokusa. Ale w pierwszej kolejności musimy znaleźć sprzedawcę, który da nam pewność, że nie zostaniemy oszukani. W tej kwestii powinniśmy kierować się opiniami innych internautów. Osoby, które dokonały już zakupu w danym sklepie będą mogły podpowiedzieć nam najlepsze rozwiązania. Po prostu albo polecą danego Sprzedawcę albo nas zniechęcą. Należy pamiętać o tym aby nie dać się ponieść emocjom. Z pewnością niskie ceny potrafią bardzo mocno oddziaływać na nasz umysł ale jednak powinniśmy zachować zimną krew. Wybierajmy tylko sprawdzone i rzetelne sklepy takie jak na przykład http://meble–meble.pl. Dzięki temu może i nie kupimy produktu za połowę ceny ale przynajmniej będzie od pełnowartościowy. Lepsze to niż za 50% ceny kupić coś co można od razu wyrzucić.

Zasada ograniczonego zaufania

To jest bardzo dobra metoda na uniknięcie oszustwa. A w jaki sposób ją stosować? Jest to banalnie proste. Wystarczy płacić dopiero przy odbiorze. Chyba każdy z Kupujących miał okazję kiedyś zauważyć, że szybka wpłata nieco rozleniwia Sprzedawcę. Czuje się on mniej zobowiązany w stosunku do Kupującego. A to z kolei może prowadzić do wielu niepotrzebnych nieporozumień. Warto ustrzec się tego odpowiednio wcześniej i nie wystawiać Sprzedawcy na pokuszenie. Płacąc przy odbiorze mamy pewność, że nikt nas nie oszuka. A nawet jeżeli będzie próbował to w mgnieniu oka próbę taką wychwycimy. Płacąc zaraz po zakupie możemy później mieć problemy z szybkim załatwieniem na przykład reklamacji czy nawet zwrotu towaru.

Chcąc zaoszczędzić sobie niepotrzebnych nerwów powinniśmy przede wszystkim kupować z głową. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych sytuacji i nawet jeśli trafimy na oszusta to nie pozwolimy mu naciągnąć nas. Zakupy w sieci dają ogromne możliwości. Niestety te możliwości mają też osoby nieuczciwe. Warto o tym pamiętać aby potem nie żałować straconych pieniędzy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *