Jak znaleźć dobrego montera okien?

Filed in Budownictwo by on 13 lutego 2013 0 Comments

Zbliża się wiosna a wraz z nią sezon na budowę nowych domów, wykańczane tych, które już są oraz drobne remonty w mieszkaniach. Kiedy słońce zaczyna przygrzewać i temperatura rośnie można zabrać się między innymi do montażu lub wymiany okien. Problem jednak w tym gdzie szukać firmy, która dobrze wywiąże się z tego zadania.

Zapytaj znajomych

Najlepszym sposobem na reklamę dla każdego fachowca jest polecenie go przez zadowolonego klienta. Dlatego też warto zapytać swoich znajomych, którzy w ostatnim czasie korzystali z usług firm montujących okna. Dzięki ich opinii dowiesz się, który fachowiec w pobliżu jest najlepszy, najtańszy, a którego lepiej unikać. Pamiętaj jednak, że często będzie trzeba uzbroić się w cierpliwość. Najlepsze ekipy fachowców często mają pozajmowane terminy już na kilka tygodni w przód. Warto jednak poczekać odrobinę dłużej, niż męczyć się potem i denerować na nieszczelne okna plastikowe.

Internet też pomoże

Jeśli nie posiadasz znajomych, którzy wymieniali okna, albo polecani przez nich fachowcy nie odpowiadają Ci, możesz skorzystać z wyszukiwarki w internecie. Obecnie wiele firm wciela w życie zasadę „Jeśli nie ma Cię w sieci, nie istniejesz” i zakłada swoje firmowe strony albo zamieszcza opisy swojej działalności w specjalnych katalogach. Jeżeli postanowisz wykorzystać to medium wystarczy wpisać w wyszukiwarkę poszukiwaną usługę i miasto w którym mieszkasz np. „montaż okien Poznań”. Zamieszczenie w opisie miasta zawęzi obszar poszukiwania, przez co nie będziesz musiał otwierać dziesiątek stron, które Cię nie interesują. Trudno przecież oczekiwać, by osobę z Białegostoku interesowała firma z Zakopanego.

Spacer po mieście

Ostatnim sposobem jaki można zastosować są odwiedziny w poszczególnych zakładach zajmujących się montażem okien. Rozmowa z osobą, która prowadzi taką działalność wielu ludziom pozwala na wyrobienie sobie opinii o jej pracy. Niektórzy już po kilku słowach decydują, że dana firma wykona zlecenie dobrze lub nie. Wprawdzie wybór fachowca poprzez pryzmat rozmowy z nim nie jest chyba najszczęśliwszym, jednakże nikt nie może  stwierdzić, jednoznacznie, że jest zły.

Montaż okna

Kiedy już wybierzesz firmę, która będzie Ci odpowiadała pozostaje już tylko wykonanie najważniejszego zadania – zamontowania nowego okna. Życzymy Ci, abyś był zadowolony z dobrze wykonanej roboty.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *