Warto czytać książki!

Filed in Kultura by on 24 czerwca 2013 0 Comments

Wielu z nas lubi czytać. Ludzie, którzy czytają książki są mądrzejsi. Nie ma co do tego wątpliwości. W naszym języku funkcjonuje termin „oczytany”, oznacza on, że dana osoba ma wartościową wiedzę. Każdy kto sięga po książki poprawia jakiś aspekt swojego życia, czy jest to biznes, relacje z innymi czy tym podobne. Czytanie książek sprawia, że człowiek poszerza swoje horyzonty, dzięki temu potrafi spojrzeć na tę samą sprawę z różnych perspektyw.

Słownictwo

Czytanie także wzbogaca nasze słownictwo. Im większy zasób słownictwa, tym większe możliwości w opisywaniu swoich uczuć czy myśli. Często zdarza się, że ludzie chcą coś powiedzieć, ale nie wiedzą jak ubrać to w słowa. Bogatsze słownictwo pomaga w lepszej komunikacji i lepiej przekazujemy nasze myśli. Dzięki książkom mamy dostęp do zasobu porównań i metafor, co jest niezwykle przydatne.

Zaletą czytania jest także to, że dzięki czytaniu poprawia się nasza pamięć i wyobraźnia. Czytając tworzymy obrazy w naszej głowie, łącząc nowopoznane rzeczy z tym co już nam znane. Czasami czytanie działa także uspokajająco, niweluje stres i pozwala się odprężyć.

Odwiedzajmy biblioteki

Wiele jest więc zalet czytania książek. Dlatego warto często odwiedzać biblioteki. Są jednak tacy, którzy wolą mieć książki na własność. Nie korzystają oni tak często ze zbiorów bibliotek, są za to stałymi klientami księgarń stacjonarnych, czy internetowych jak np. Gandalf.com.pl. Regularnie nabywają pozycje książkowe, zwiększając tym samym zbiory domowych bibliotek.

Miłośnicy książek często odwiedzają sklepy internetowe, takie jak wspomniana Gandalf.com.pl gdyż można tam nabyć różne pozycje książkowe. Podział na rozmaite kategorie ułatwia szukanie i zakup. Dlatego np., jeśli planujemy kupno książek dla najmłodszych, powinniśmy szukać zakładek związanych z literaturą dla dzieci i młodzieży.

Zakupy książek przez internet wiążą się z wygodą. Nie musisz wychodzić z domu, aby w Twoich rękach znalazła się nowa książka. Wystarczy parę kliknięć myszki, a kurier dostarczy Ci do rąk najnowszy kryminał, czy najpopularniejszą książkę przygodową. Dlatego jeśli jesteś miłośnikiem książek, chcesz powiększyć swoją domową bibliotekę, skorzystaj z ofert księgarni.

Nie zapominajmy także o naszych dzieciach. Współcześnie kusi je wiele elektronicznych gadżetów, jednak z całą pewnością żaden z nich nie rozwija wyobraźni tak, jak ulubiona książka.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *