Dobór zespołu do wydarzenia

Filed in Kultura by on 29 września 2015 0 Comments

zespół muzyczny weseleAngażowanie zespołów na rozmaite imprezy kojarzy nam się przede wszystkim z weselami. Tymczasem, gdy chodzi o ofertę w dużych miastach, często jest to o wiele więcej, zwłaszcza jeśli wybierzemy konkretny zespół muzyczny. Warszawa daje duże możliwości wyboru spośród kilkunastu kapel, które mają w swojej ofercie najróżniejsze aktywności.

Zespoły muzyczne z Warszawy, z uwagi na charakter miasta, często są wielozadaniowe. Potrafią grać na najróżniejszych uroczystościach i imprezach, jednak zawsze przed wyborem któregokolwiek z nich trzeba brać pod uwagę, czy pasuje on do naszego gustu, charakteru wydarzenia oraz, czy spełnia nasze oczekiwania. To sprawia, że mimo wielu zespołów – wybór wcale nie jest taki prosty.

Jasna oferta
Pierwszym krokiem do wyboru właściwego zespołu do właściwej uroczystości jest oczywiście zapoznanie się z ofertą. Nie każdy zespół muzyczny będzie w stanie zagrać na każdym wydarzeniu, ale nie jest to wbrew pozorom wada danej kapeli. Istnieje cała kolekcja zespołów, które w ofercie mają prowadzenie i oprawę muzyczną podczas najróżniejszych wydarzeń. Tymczasem wiele osób uważa, że im mniejsza i bardziej skonkretyzowana oferta, tym lepszy zespół muzyczny. Warszawa jest ogromnym miastem, w którym bez wątpienia da się dobrać zespoły na wszystkie okoliczności. Jeśli więc jakiś nam się podoba, ale prowadzi głównie imprezy weselne, to raczej nie możemy liczyć na to, że profesjonalnie poprowadzi imprezę biznesową.

Dobra komunikacja
Podstawą porozumienia z zespołem jest odpowiednia komunikacja. Zazwyczaj w kapeli znajduje się jedna osoba, która decyduje o tym, czy cały zespół muzyczny z Warszawy weźmie dane zlecenie. Jeżeli komunikacja z tą osobą przebiega poprawnie i nie mamy problemu z terminowością czy niedotrzymywaniem obietnic, to jest to dobry znak, jeśli chodzi o dalszą współpracę. Jeżeli do wyboru mamy dwa podobne zespoły, z czego z jednym lepiej się dogadujemy i bardziej czujemy do nich zaufanie – wybór staje się o wiele prostszy. Oczywiście, pokładanie zaufania nie oznacza, że powinniśmy zrezygnować z umowy – wręcz przeciwnie, to właśnie umowa zabezpiecza ostatecznie nasze interesy.

Co należy ustalić?
Ustalenia warto rozpocząć przede wszystkim od tego, za co będzie odpowiedzialny zespół muzyczny z Warszawy. Może to być zarówno prowadzenie jedynie oprawy muzycznej, jak również organizowanie aktywności dla gości i uczestników wydarzenia. W przypadku np. wesel dobrze jest określić, czy zespół ma się pojawić już w domu panny młodej, czy dopiero w kościele albo na sali. To pozwoli zminimalizować zaskoczenia.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *