Jak poprawić zarządzanie w firmie

Filed in Marketing by on 18 maja 2015 0 Comments

Sposób zarządzania przedsiębiorstwem stanowi o efektywności jego działania. Jak zarządzać firmą, aby rozwijała się dynamicznie i jednocześnie przynosiła godziwe zyski? Warto wziąć udział w konferencji we Wrocławiu – „Wszystko o Lean”.

Lean – co to jest

Lean manufacturing to coraz popularniejsza, choć wciąż jeszcze w Polsce wykorzystywana w niewielkim zakresie, koncepcja zarządzania przedsiębiorstwem. Polega ona na kierowaniu produkcją w taki sposób, aby klient otrzymał produkt o cechach i jakości oczekiwanej przez odbiorców, który jednocześnie został wyprodukowany przy zaangażowaniu jak najniższych kosztów produkcji i wykorzystaniu jak najmniejszej ilości zasobów firmy.

Kluczem do takiego bardzo efektywnego zarządzania jest eliminacja wszelkich procesów, które nie prowadzą do podniesienia jakości produktu i jednocześnie podrażają jego produkcję. Co więcej, Lean manufacturing kieruje się nie tylko na optymalizacje procesów, ale także wskazuje na koszty związane z przechowywaniem (ograniczenie zapasów i nadprodukcji) towarów wytworzonych i surowców oraz materiałów gromadzonych do wytworzenia produktów.

Ważnym elementem tego sposób zarządzania jest zwrócenie uwagi na proces produkcji związany z zasobami ludzkimi. W tym sposobie zarządzania zwraca się uwagę na najmniejsze elementy. W efekcie dąży się do minimalizacji zbędnych ruchów wynikających ze złej organizacji stanowisk pracy oraz całkowitego wyeliminowania bezczynności pracowników i nadmiernego transportu wewnątrz i na zewnątrz przedsiębiorstwa.

Wszystkie te elementy będą poruszane na wrocławskiej konferencji „Wszystko o Lean”.

Konferencja we Wrocławiu

Na konferencji we Wrocławiu pt. „Wszystko Lean” poruszone zostaną teoretyczne i praktyczne strony tego rodzaju zarządzania. Co więcej, najcenniejszym jej elementem będą studia przypadków, które w jasny i obrazowy sposób przedstawią wszystkie jego zalety. Co więcej, zobrazowane zostaną także realne zyski, które uzyskują przedsiębiorcy wprowadzając do swoich firm sprawdzone na świecie rozwiązania z zakresu Lean manufacturing.

Na wrocławską konferencję „Wszystko o Lean” zaproszeni są wszyscy, których interesuje optymalizacja zarządzania w przedsiębiorstwie prowadząca do oszczędności i utrzymania założonej jakości produktów. Na sesjach z pewnością interesujące zagadnienia znajdą zarówno osoby, które po raz pierwszy spotkały się z tematem „szczupłego zarządzania” (Lean manufactiring), jak i te, które już wprowadziły system w życie w swoich przedsiębiorstwach. Na konferencji będzie miejsce zarówno w spotkaniach kuluarowych, jak i na forum, aby wymienić się doświadczeniami w zakresie wprowadzania zarządzania Lean.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *