jaki wybrać dobry orbitrek
orbitreki w sklepie internetowym zapewniamy bezpieczeństwo błyskawiczną wysyłkę i najniższe ceny polsce sprawdź nas

Prostata i jej leczenie

Filed in Zdrowie by on 12 listopada 2012 0 Comments

Przerost prostaty to bardzo częsta przypadłość wielu mężczyzn w podeszłym wieku.

Co gorsza, jest to przypadłość bardzo problematyczna, wiążąca się z bólem podczas oddawania moczu i stresująca dla mężczyzn, których dręczy. Nierzadko jest również wstydliwa i przez to ignorowana.

Prostacie sprzyjają wszelkie oznaki:

  • niezdrowego trybu życia,
  • w tym otyłość,
  • brak odpowiedniej diety,
  • ruchu,
  • picie alkoholu i
  • palenie papierosów.

Wpływa ona negatywnie na codzienne życie, czasem także na pożycie intymne – ogranicza mężczyzn. Tymczasem leczenie prostaty nie jest skomplikowane, potrafi natomiast skutecznie zahamować lub złagodzić postępujące objawy. Medycyna rozróżnia tak zwany łagodny przerost gruczołu, o którym świadczy niewiele objawów, które nie są tak uciążliwe by rzutować na życie pacjentów.

Zwykle nie trzeba wtedy stosować żadnej terapii, bardzo często obserwuje się ten rodzaj przerostu u wielu mężczyzn. W przypadku gdy pacjent skarży się na typowe dolegliwości związane z przerostem gruczołu krokowego, lekarz może zastosować leczenie farmakologiczne. W początkowej fazie można stosować leki wytwarzane na bazie ziół, które mają działanie antybakteryjne i przeciwzapalne, hamują także rozrost tkanek odpowiedzialnych za zawężanie drogi ujścia moczu.

W bardziej uciążliwych przypadkach lekarz może zdecydować o terapii hormonalnej, która wyrówna poziom hormonów męskich i żeńskich obecnych w organizmie każdego prawidłowo rozwiniętego mężczyzny. To właśnie zaburzona gospodarka hormonalna jest winna pojawianiu się przerostu tego gruczołu. Przyczyna ta nie jest żadną anomalią, jest związana z wiekiem – tak samo jak łysienie, słabnące zmysły, siwe włosy, czy pomarszczona skóra. Tak po prostu funkcjonuje organizm każdego mężczyzny w podeszłym wieku.

W najostrzejszych przypadkach przerostu gruczołu może być konieczne zastosowanie leczenia chirurgicznego, co często skutecznie odstrasza pacjentów. Jest to jednak postawa błędna, ponieważ zabieg przynosi pacjentowi ulgę, a nie leczone i postępujące objawy wiążą się jedynie z bólem i strachem przed koniecznością oddawania moczu – mężczyźni często starają się „wstrzymywać” mocz jak najdłużej się da. Działa to negatywnie również na ich samopoczucie psychiczne, gdyż jednoznacznie daje do zrozumienia że ich męskość podupada.

Prostata jest więc dla mężczyzn bardzo poważnym problemem, który nie leczony sam nie minie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *