Wirtualne biuro najlepszym rozwiązaniem dla małych podmiotów gospodarczych.

Filed in Biznes by on 3 grudnia 2012 0 Comments

Kończy się już 2012 rok i przychodzi czas na małe podsumowania, nie licząc tego, iż niedługo trzeba będzie rozliczyć się z dochodów. Czy jednak jesteśmy z nich zadowoleni? Czy nie należy poszukać jakichś lepszych rozwiązań, nauczyć się podstawowych prawideł ekonomicznych i znaleźć lepsze wyjścia w zakresie wydatków, dysponowania funduszami na działalność, a może i poszukać alternatywnego zajęcia. Bo co nam z własnej działalności, skoro cały czas toniemy w papierach, fakturach, z wszystkich stron otaczającej nasz biurokracji. Mierna przyjemność tzw. bycia na swoim. Jednak, by nie przekreślać naszych dotychczasowych doświadczeń, trzeba naprawiać. Trzeba modernizować i korzystać z rozwiązań biznesowych, które zostały już sprawdzone jako efektywne i opłacalne. Wydaje się, iż zastosowanie niepewnych strategii może zupełnie pogrążyć nasz mały biznes – i słusznie. Jednak gdy pewne rozwiązania liczą już kilkadziesiąt lat. Ciągle są unowocześniane i nie wychodzą z użycia – chyba świadczy to o ich skuteczności?

Pozbądź się papierkowej roboty – wirtualne biuro.

Jesteś zawodowym księgowym lub ekonomistą, skończyłeś administrację? Jeśli jednak nie, zostaw formalności specjalistą. Istnieje ogromne prawdopodobieństwo, iż zrobią to lepiej niż ty. Co więcej, istnieją firmy, które świadczą profesjonalne usługi biurowe, zajmują się szeroko pojętym sekretariatem firm: mniejszych lub większych, jednoosobowych, na początku działalności lub szukających oszczędności… Wirtualne biuro pomoże Ci więc uzyskać takie podstawowe parametry działalności, jak NIP, REGON, VAT – innymi słowy – użyczą Ci adresu do rejestracji firmy (co znacznie obniża koszty wynajmu biura fizycznie istniejącego), fachowcy z prawdziwego zdarzenia pomogą Ci sprostać formalnościom. W ten sposób w dość mało inwazyjny sposób przebrniesz przez zwykle ciężki początek. Następnie wirtualne biuro będzie obsługiwać twój sekretariat: odbierać faks, telefony, korespondencję tradycyjną i mailową, obsługiwać klienta (nawet w kilku językach)! Co więcej, niektóre biura zajmują się również doradztwem biznesowym i księgowością. Wydaje się wiec, iż wirtualne biuro sprawi, iż nie zginiesz na rynku. A wszystko to za naprawdę symboliczne kwoty, zamiast siedzieć godzinami nad papierami swojej firmy, inni zrobią to lepiej i pewnie, a idąc za maksymą „czas to pieniądz” – będziesz miał go więcej na chociażby kreatywne jego spędzenie – i być może wpadniesz na pomysł, które będzie kluczem do sukcesu twojej firmy!

Zaufaj podwykonawcy.

Istnieje przekonanie, iż jeśli chcesz, aby coś było zrobione dobrze, zrób to sam. Nic bardziej mylnego. Będąc np. fotografem, makijażystką czy też producentem parasolik, nie okażemy isę nagle specjalistami od administracji biurowej! Należy, pomimo wszystko, zaufać profesjonalistom, a wtedy wirtualne biuro okaże się najlepszą pomocą w biznesie, jaką tylko mogliśmy sobie wyobrazić.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *