Oświetlenie mebli kuchennych na wymiar

Filed in Dom by on 18 października 2018 0 Comments

Oświetlenie jest bardzo ważnym aspektem projektowania kuchni. Aby dobrze je zaplanować należy uzmysłowić sobie do czego będzie ono służyło na co dzień. Właściwie rozplanowane pozwoli na komfortową pracę w przestrzeni z meblami kuchennymi na wymiar, tak byśmy mogli starannie przygotować potrawy. W jaśniejszym, lepiej doświetlonym pomieszczeniu mamy poczucie spokoju i harmonii dzięki czemu łatwiej jest nam zorganizować się w kuchni.

Podstawowe rozwiązanie to oświetlenie centralne pomieszczenia z niemieckie meble kuchenne Toruń zlokalizowane zazwyczaj na środku sufitu. Jest ono ważne dla pomieszczenia, jednak niewystarczające do wygodnej pracy w kuchni. Podczas gotowania przy włączonym oświetleniu centralnym zwykle swoją osobą tworzymy cień na blacie, co utrudnia przygotowywanie potraw, a także gotowanie i zmywanie.

Oświetlenie w kuchni na wymiar

Lepszym rozwiązaniem są rozproszone punkty świetlne w suficie – zwykle konieczne jest stworzenie sufitu podwieszonego w celu zamontowania takiego oświetlenia – warto więc to przemyśleć już na etapie tworzenia wnętrza z meblami kuchennymi na wymiar czy też planowania jego remontu. Podwieszenie sufitu nie nadaje się jednak do każdego rodzaju pomieszczenia kuchennego, przy niższych wnętrzach warto pomyśleć tylko i wyłącznie o wyznaczeniu jego przebiegu dookoła pomieszczenia, aby nie pomniejszać optycznie całego pomieszczenia. To rozwiązanie świetnie nadaje się do oświetlenia blatu mebli kuchennych na wymiar, zwłaszcza w przypadku gdy nie ma możliwości zamontowania szafek wiszących.

Najważniejszym rozwiązaniem jest jednakże oświetlenie zamontowane pod wiszącymi szafkami mebli kuchennych na wymiar. Dzięki niemu praca w kuchni staje się zdecydowanie łatwiejsza. Oświetlenie podszafkowe może mieć różną formę – jedna z nich to oświetlenie punktowe, które oświetla blat pod wyznaczonym kątem więc nie do każdego miejsca na blacie mebli kuchennych na wymiar światło dociera – miejsce bezpośrednio pod punktem jest bardziej oświetlone niż jego okolice. Drugim rodzajem jest nowoczesna listwa z oświetleniem ledowym stanowiąca optymalną propozycję, ponieważ takie źródło umieszczone pod rzędem szafek wiszących oświetla cały blat roboczy mebli kuchennych na wymiar dając możliwość komfortowej pracy w dowolnym miejscu płyty roboczej. W obydwu przypadkach oświetlenia podszafkowego są dodatkowo różne możliwości świecenia.

Klasyczne – po włączeniu lampa świeci przez cały czas z taką samą mocą oraz określoną barwą. Do pracy na blacie mebli kuchennych na wymiar jest zalecane światło białe lub neutralne. Nowoczesne oświetlenie ledowe w postaci listwy może posiadać różne poziomy świecenia oraz możliwość zmiany barwy światła, dzięki czemu możemy w ciągu dnia spokojnie pracować na blacie mebli kuchennych na wymiar z użyciem jasnej barwy światła, a wieczorem nadać wnętrzu klimatu poprzez użycie cieplej barwy światła lub włączyć światło na poziom delikatnego czuwania nocą. Należy pamiętać, że oświetlenie podszafkowe nie może być jedynym źródłem światła, dlatego stanowić powinno ono integralny z centralnym zestaw oświetleniowy.

Kwestie oświetlenia trzeba przemyśleć na etapie planowania pomieszczenia. Do podłączenia oświetlenia podszafkowego dla blatu mebli kuchennych na wymiar niezbędne nam jest gniazdo elektryczne umieszczone na ścianie z szafkami wiszącymi. Jeśli nie mamy możliwości zamieszczenia szafek wiszących lub też po prostu ich nie lubimy – zaplanujmy sufit podwieszany z punktami oświetleniowymi, by właściwie doświetlić miejsce pracy w przestrzeni z meblami kuchennymi na wymiar. Odpowiednio zaplanowane oświetlenie blatu mebli kuchennych na wymiar z całą pewnością poprawia funkcjonowanie w kuchni i daje komfort podczas codziennego jej użytkowania.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *