Meble kuchenne na wymiar w nowoczesnym wydaniu

Filed in Dom by on 23 września 2019 0 Comments

Nowoczesna zabudowa kuchenna to proste podziały i płaskie fronty. Tak jednym zdaniem możemy określić współczesną zabudowę z meblami kuchennymi na wymiar.

Minimalizacja przestrzeni kuchennej poprzez umieszczenie jej w wydzielonej strefie pomieszczenia dziennego sprawia, że projektujemy ją zupełnie inaczej niż jak zabudowę do osobno wydzielonej kuchni. Przede wszystkim na plan pierwszy wychodzi wygląd mebli kuchennych na wymiar – muszą one współgrać z aranżacją pozostałej części pomieszczenia. Funkcjonalne rozplanowanie szafek i miejsca do pracy w zabudowie z meblami kuchennymi na wymiar to ważna podstawa, jednak stylistyka zewnętrzna jest tu najważniejsza.

Jednym z obecnych trendów w projektowaniu nowoczesnych kuchni jest odejście od wykończeń w wysokim połysku na rzecz stonowanych matowych, brak uchwytów i powrót do podświetlonych przeszkleń.

Kompozycja zabudowy z meblami kuchennymi na wymiar w nowoczesnym wydaniu pozwala na użycie na frontach szafek materiałów urbanistycznych jak beton czy stal w wydaniu imitującym te oryginalne i trudne do utrzymania w czystości. Nowoczesne laminaty wiernie oddają kolorystykę i strukturę takich materiałów, jednak są przyjazne w utrzymaniu ich w czystości. Również coraz większą popularność zyskują gładkie, jednobarwne fronty w matowym wykończeniu, a jeśli już z dekoracyjnym frezem to płytkim i delikatnym, bez ostrych linii. Stonowana kolorystyka mebli kuchennych na wymiar w odcieniach bieli czy szarości dobrze odnajduje się w nowoczesnych aneksach kuchennych stanowiąc uniwersalną bazę dla aranżacji strefy wypoczynkowej. By uzyskać spokój wizualny meble kuchenne na wymiar zajmujące znaczną część przestrzeni dziennej muszą ukryć wszystkie możliwe do schowania sprzęty agd. Dodatkowo bardzo popularne jest zastosowanie w meblach kuchennych na wymiar uchwytów zintegrowanych z frontami – wyfrezowany rowek na rancie frontu stanowiący uchwyt lub nabita na rant metalowa listwa uchwytu stanowią wygodne otwarcie szafki czy szuflady, nie wnosząc dodatkowych elementów dekoracyjnych jaki stanowiłyby tradycyjne uchwyty nakręcane na front. Matowe wykończenia mebli kuchennych na wymiar i łagodna kolorystyka sprawiają, że najmodniejsza kuchnia jest stonowana i subtelna, aby dodać jej trochę charakteru i ożywić zabudowę można zastosować przeszklenia – w szafkach wiszących czy też jako wysoki regał oddzielający kuchnię od strefy wypoczynku, z umieszczonymi za szklanymi drzwiami nie tylko zastawą i akcesoriami kuchennymi, ale także elementami dekoracyjnymi typu świeczniki czy książkami. Zastosowane szkło powinno być przydymione lub nawet efektownie ciemne, z lustrzanym połyskiem ujawniające zawartość szafki dopiero po podświetleniu jej wnętrza.

Szybkie tempo życia odbija się na aranżacji naszych współczesnych wnętrz z meblami kuchennymi na wymiar wymuszając rozwiązania spokojne wizualnie i łatwe do utrzymania w czystości, pozwalające na komfortowy odpoczynek i relaks w domowym zaciszu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *