Reklama telewizyjna

Filed in Reklama by on 27 października 2012 0 Comments

Każdy z nas na pewno w swoim domu posiada telewizor.

Jest on najsilniej wpływającym przekaźnikiem reklamowym. Nie każdą firmę jednak stać na taką nawet kilku sekundową audycję w telewizji. Reklamy są kolorowe, przyciągają uwagę często zaskakując i rozbawiając.

Kiedyś w reklamach występowały tylko piękne modelki i przystojni modele, w dzisiejszych czasach kładzie się też nacisk na pokazanie codzienności życia, ludzi przeciętnych, puszystych, niepełnosprawnych, oraz dzieci. W wielu reklamach występują również animowane postacie, które zostają już na stałe wizytówką produktów jak na przykład serce i rozum z reklamy telefonii cyfrowej, czy biedronka należąca do sieci ogólnopolskich marketów. Do niektórych reklam wykorzystuje się też zwierzęta, co wręcz hipnotyzująco działa na kobiety i dzieci. Większość telewizyjnej publiczności jednak nie jest zachwycona, kiedy ich ulubiony film przerywa blok reklamowy. Przełączają wtedy na inny program telewizyjny i szukają czegoś ciekawszego by dotrwać do dalszej części swojego programu. Niektórzy korzystają z bloków reklamowych na wyjście do toalety lub inne krótkotrwałe czynności nie zwracając uwagi na to, co reklamy chcą przekazać.

Są jednak ludzie, którym nie przeszkadzają reklamy, a nawet wykazują pełne zaciekawienie. Oglądają z zacięciem to, co producenci mają do zaoferowania. Reklamy, które śmieszą i bawią są lubiane przez dzieci i dorosłych, oraz chętnie oglądane. Bywa też tak, że coś przykuje naszą uwagę, śmiejemy się i pamiętamy wyrywkowe teksty, ale nie pamiętamy, czego to była reklama. Często zanim rozpocznie się nasz ulubiony serial bądź film, widzimy skróty tych programów i filmów, które zostaną wyemitowane w najbliższej przyszłości, mają one zachęcić do dalszego oglądania na danym programie.

W dzisiejszych czasach reżyserzy prześcigają się w pomysłowości i innowacyjności swoich reklam.

Są coraz bardziej zabawne i kolorowe. Coraz lepsza technika umożliwia robienie rzeczy niemożliwych. Dzięki programom komputerowym możemy ożywić przedmioty, sprawić by latały i mówiły, a zwierzęta zachowywały się jak ludzie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *