Poszukując ofert fizykoterapii w Bielsko Białej można trafić na opisy rozmaitych gabinetów i używanego w nich wyposażenia, prezentacje sylwetek fizjoterapeutów zajmujących się takimi czynnościami, jednak często brakuje tam jednego ważnego dookreślenia – opisu przygotowań do zabiegów, oraz kilku drobnych przestróg dla osób, które pragnęłyby z nich skorzystać. Ponieważ mamy tendencję do tego, żeby bać się tego co nieznane, warto zapoznać się z tymi istotnymi kwestiami.
Przed zabiegiem
Wielu pacjentom po różnych urazach przepisywana jest fizykoterapia w Bielsku – Białej, gdyż jest to miasto, w którym takich gabinetów akurat nie brakuje. Czasami są oni jednak niedoinformowani i obawiają się, że czegoś zapomną, czegoś na taki zabieg nie zabiorą, lub zwyczajnie, że będzie bolało. Tymczasem jednak, część zabiegów w ogóle nie wymaga przygotowań i można na nie przyjść niemal ‘z ulicy’. Do niektórych, co ciekawsze, nie trzeba się nawet rozbierać, bo mogą być wykonywane przez ubranie. Tak robi się między innymi z zabiegami magnetycznej fizykoterapii w Bielsko-Białej. Inne rodzaje zabiegów, takie jak jonofereza, wiążą się jedynie z konieczością odsłonięcia kawałka gołej skóry w danym miejscu, na które na przykład przykładana jest głowica urządzenia.
Czy fizykoterapia w Bielsku-Białej jest bolesna?
Większość zabiegów wykonywanych w ramach fizykoterapii nie powoduje u pacjentów odczucia bólu. Przykładem jest chociażby pole magnetyczne, które w żaden sposób nie reaguje z receptorami bólu. Trochę inaczej wygląda to w przypadku prądu elektrycznego, który może już lekko podrażniać nerwy, nie jest to jednak odczuwane jako typowy ból, bardziej jako uczucie zbliżone do lekkiego szczypania czy mrowienia. Innym razem może pojawić się silniejsze rozgrzanie skóry, które jednak stopniowo ustępuje i nie jest uciążliwe. Wiele zależy od indywidualnego progu bólu u osób poddających się zabiegom fizykoterapia Bielsko-Biała, jednak na pewno w żadnej sytuacji nie powinno się odczuwać silniejszych odczuć, pieczenia czy bólu. Jeśli pacjent odczuwa coś takiego, jest to znak, że coś przebiega nieprawidłowo, na przykład ustawiono złe wartości parametrów działającego bodźca, albo urządzenie nie działa tak jak należy. W takiej sytuacji trzeba od razu poinformować osobę przeprowadzającą zabieg, a ona powinna natychmiast zareagować i przerwać działanie bodźca fizycznego. Są to jednak marginalne przypadki, które zdarzają się naprawdę rzadko, nie ma więc sensu i potrzeby obawiać się, że przytrafią się one podczas naszej wizyty w gabinecie.